Home Duyuru Osmangazi Belediyespor’dan Görkemli Sezon Açılışı…

Osmangazi Belediyespor’dan Görkemli Sezon Açılışı…

- Guncellenme Tarihi: 17 Ekim 2016 10:29
6 min read
Osmangazi Belediyespor’dan Görkemli Sezon Açılışı… için yorumlar kapalı
0

sezon-acilisi-9Osmangazi Belediyespor Kulübü 2016 – 2017 sezon açılışını görkemli bir törenle gerçekleştirdi. Dikkaldırım Spor Salonunda gerçekleştirilen sezon açılış töreninde konuşan Osmangazi Belediye Başkanı Mustafa Dündar, “Osmangazi Belediyespor 14 farklı branşta toplam 970 aktif sporcusu bulunan, 1 Olimpiyat, 3 Dünya, 8 Avrupa, 73 Balkan, 410 Türkiye şampiyonu ile, toplam 495 şampiyon sporcusu olan bir kulüp” diye konuştu.

Sezon açılışı için Dikkaldırım Spor salonunda bir araya gelen Osmangazi Belediyespor Kulübü sporcu ve hocalarının katıldığı törende konuşan Başkan Mustafa Dündar, Osmangazi’nin, spor kenti Bursa’nın en fazla spor tesisine sahip ilçesi olduğunu söyledi. Belediye olarak spora çok büyük önem verdiklerini ifade eden Başkan Mustafa Dündar, “Kulübümüz bünyesinde faaliyet gösteren tüm branşlara yönelik tesisimiz var dersek, hiçte abartmış olmayız. Hatta bu konuda, sadece Bursa değil, Türkiye’nin en önemli belediyelerinin başında geliyoruz. Osmangazi Belediyesi olarak en son 46 tesisi sporcularımızın, sporla uğraşan vatandaşlarımızın hizmetine sunduk” dedi. Yapmış oldukları tesislerin son derece modern, bir çoğunun da olimpik ölçülerde tesisler olduğunu ifade eden Dündar, “Bunların en güzel örneklerinden birisi de, halen yapımı devam eden kapalı atletizm salonu. Bu tesis, belediye olarak bizlerin Bursa’ya, Türkiye’ye kazandıracağı uluslararası ölçülerdeki en modern olimpik tesisi olacak” diye konuştu.

Osmangazi’nin, her yaştan insanın spor yapabileceği bir spor kenti olduğunu ifade eden Dündar, “Örneğin, Ertuğrul Sağlam Spor tesisleri, Bursa’da tenis sporunun kalbinin attığı bir merkez oldu. Demirtaş’taki yüzme havuzumuz yalnızca bir havuz değil, farklı branşlara hizmet veren bir spor kompleksi. Yine Demirtaş’taki atıcılık ve trap tesisleri, doğayla iç içe, kentimizdeki atıcılık sporuyla uğraşanların buluştuğu modern bir tesis. Hemen her mahallede bulunan futbol sahalarımız, yine gençlerimizin spor yapabileceği alanlar” dedi.

Osmangazi Belediyespor Kulübü’nün, Osmangazi’nin adını Bursa dışına taşıyan, hatta dünyaya duyuran, ülkemizin en başarılı spor kulüplerinden biri olduğunu belirten Mustafa Dündar, “Şu anda Osmangazi Belediyespor Kulübü bünyesinde 970 sporcumuz mevcut. Bu çocuklarımız, gençlerimiz bizlerin gururu, bizlerin geleceği. Gençlerimizin yanı sıra her yaştan insanımızın spor yapmasına imkan tanıyan tesislerimizde, futbol, yüzme, fitnıs ve tenis branşlarında 337 bin kişiye hizmet götürmüşüz. 2 yıl içerisinde Akpınar Kültür Merkezinde düzenlediğimiz Bayanca Spor programı ile 650 ev hanımı evlerinden çıkıp spor yapma fırsatı buldu. Kulüp olarak geliştirdiğimiz Hentbol Akademi ile 370, Judo akademi ile 179, Atletizm akademi ile 270 çocuğumuz, kulübümüz bünyesinde yetişiyor. Bu çocuklarımız da, inşallah önümüzdeki yıllarda ülkemizi en iyi şekilde temsil edecek, bayrağımızı göndere çektirecekler. Osmangazi Belediyesi, tesis ve altyapı bakımından son derece güçlü bir belediye. Bizlerin isteği, bu tesislerimizin en iyi şekilde kullanılması. Ben de, buradaki çocuklarımızdan başarı sözü istiyorum. Tesisleri yapmak bizden, başarı gençlerimizden” diye konuştu. Başkan Dündar, tören sonunda tüm branşlardaki sporcularla ayrı ayrı fotoğraf çektirdi.sezon-acilisi

Load More Related Articles
Load More By admin
Load More In Duyuru
Comments are closed.

Benzer Haberler

Mustafakemalpaşaspor Belediye Hazırlık Maçına Çıkıyor

Geçtiğimiz sezon namağlup olarak Bölgesel Amatör Lig’e yükselerek rakip tanımayan Mustafak…