Anasayfa Duyuru İZNİK KANO FESTİVALİNE SAATLER KALDI

İZNİK KANO FESTİVALİNE SAATLER KALDI

3 min read
İZNİK KANO FESTİVALİNE SAATLER KALDI için yorumlar kapalı
521

İznik Kano Festivaline sayılı saatler kaldı.  İznik Belediyesi’nin Ana sponsorluğu ve İznik Doğa Sporları Kulübünün organizasyonu ile gerçekleştirilecek olan kano festivali İznik’te ilk kez yapılacak.

İlk kez yapılacak kano festivali için konuşan İznik Belediye Başkanı Osman Sargın ” Göreve geldiğimiz günden itibaren Sosyal, Kültürel, Tarih ve spor alanlarında ilçemizi tanıtmak ve bu güzellikleri insanlığa sunmak için birbirinden güzel projeleri hayata geçirdik. Türkiye’nin birçok bölgesinde düzenlenen kano festivalleri, bu kez 4 medeniyete başkentlik yapmış, tarihi ve doğal güzelliği ile korunmuş İznik’te yapıyoruz. İznik’in tanıtımı için her yıl yaptığımız Triatlon yarışları, Uluslararası İznik Ultra Maratonu, Güreş ve şimdi de İznik kano festivali ile İznik şenlenecek. Bu güzel etkinliğe destek olanlara teşekkür ediyor ve tüm kano severleri İznik’e bekliyoruz” dedi.

İznik Kano Festivaline Bursa Büyükşehir Belediyesi, İznik Belediyesi, İznik Kaymakamlığı ve İznik Doğa Sporları Kulübü’nün destek verdiği festival 31 Mart- 2 Nisan 2017 tarihleri arasında gerçekleşecek. Atlas Okyanusu, Hint Okyanusu ve Büyük Okyanusunu kürek çekerek geçen ilk kişi Erden Eruç’un da sunum gerçekleştireceği festivalde katılımcılar İznik kıyılarını kanoyla gezmenin keyfini çıkaracak.

Bu yıl bir ilki gerçekleştireceklerini belirten İznik Doğa Sporları Kulüp Başkanı Soner Sarıhan “İznik Gölü Türkiye’nin 5’nci büyük gölü. Amacımız festivali geleneksel hale getirerek medeniyetlerin beşiği İznik’i daha çok kişiye duyurmak ve tanıtmak. Herkesi tarihin, doğanın, suyun izinde buluşmaya davet ediyoruz. Kanosu olan herkesi bekliyoruz” dedi.

Festivalle ilgili bilgi ve başvurular için www.exxxxiznik.com üzerinden gerçekleştirebilirsiniz.

 

 

Yoruma Kapalı

Sizin İçin Seçilen

Osmangazi’de Karla Mücadele Başladı

Osmangazi Belediyesi, yoğun kar yağışının yaşandığı Uludağ bölgesinde yer alan mahalleleri…