Home Duyuru ZEYTİN KOOPERATİFİNDEN REKOLTE AÇIKLAMASI…

ZEYTİN KOOPERATİFİNDEN REKOLTE AÇIKLAMASI…

- Guncellenme Tarihi: 22 Eylül 2016 17:03
4 min read
ZEYTİN KOOPERATİFİNDEN REKOLTE AÇIKLAMASI… için yorumlar kapalı
0

150 SAYILI MUDANYA MARMARABİRLİK ZEYTİN TARIM SATIŞ KOOPERATİFİ BAŞKANI ALİ YILDIZ’DAN BASIN AÇIKLAMASI

Mudanya 150 Sayılı Zeytin Tarım SAtış Kooperatifi yazılı açıklamasında 2016/2017 iş yılı Rekolte beyanname alımlarımız 22 Eylül perşembe günü başlayıp, 24 Ekim Pazartesi günü son bulacaktır bilgisini verdi.

2016/2017 İş yılı Rekolte beyanname alımlarımız 22 Eylül Perşembe günü başlayacaktır.
24 Ekim Pazartesi günü son bulacaktır. Ortaklarımızdan rekoltelerini teslim edecekleri gerçek miktara yakın rakamlarda vermeleri afaki rakamlar, gerçek dışı beyanlar olmaz ise bizde daha net verilerle daha güzel hazırlık yapıp üreticilerimize daha iyi bir hizmet verebiliriz. O yüzden üreticilerimizden bu konuda dikkatli olmalarını beklemekteyiz.

Bölgemizde bu yıl diğer tüm ürünlerde yaşanan hava şartlarından dolayı 15 veya 20 günlük erken olgunlaşma görülmüştür. Bu erken olgunlaşmanın zeytinede yansıması beklenmektedir. Konu ile ilgili kooperatifimize bağlı ekipler bölgemizde çalışma yapıyor. Gerek rekolte tahmini gerekse erken olgunlaşma ile ilgili durumları kurum olarak değerlendiriyoruz. Hasat erken başlarsa da gereğini yapar alımlara hemen başlarız. Kimsenin bu konuda şüphesi olmasın.

Ayrıca bu yıl yoğun kış şartlarından ilk baharda zeytinin çiçeklenme dönemindeki yağışlardan zeytinde rekolte kaybı yaşandı. Üstelik buna da yazın ki kuraklarda eklenince ağaçlardan kalibre kaybı gerçekleşti. İnşallah son yağmurlarla mahsul biraz toparlayıp daha iyi bir duruma gelir.

Öte yandan Yörükali’deki dev tesisimizin açılışını ekim ayında tüm üretici ortak ve halkımızla açmayı planlıyoruz. Açılışın net tarihini kısa bir süre içinde paylaşacağız. Bizler zeytincinin ve ortaklarımızın menfaati için çalışmaya devam edeceğiz. Katkımız her adımda ve platformda artarak devam edecektir. Yörükali deposu sadece bir başlangıçtır. Mudanyaya, Kooperatifimize ve zeytincimize çok da yakışan bir tesis olmuştur. Yönetim olarak zeytincinin teminatı olan bu emanete sizler vazife verdiği sürece devam edeceğiz. Şimdiden hayırlı, bereketli mahsuller dilerim.20.09.2016

Load More Related Articles
Load More By admin
Load More In Duyuru
Comments are closed.

Benzer Haberler

BUSKİ’de zamanla yarış

Bursa Büyükşehir Belediyesi’nin ulaşıma nefes aldıracak yeni yol ve köprü imalatları kapsa…