Home GÜNCEL Tetsiad Başkanı Hasan Hüseyin Bayram: “Devlet , özel söktör işbirliği ile çalışarak, üreterek bu zor günleri atlatacağız

Tetsiad Başkanı Hasan Hüseyin Bayram: “Devlet , özel söktör işbirliği ile çalışarak, üreterek bu zor günleri atlatacağız

7 min read
Tetsiad Başkanı Hasan Hüseyin Bayram: “Devlet , özel söktör işbirliği ile çalışarak, üreterek bu zor günleri atlatacağız için yorumlar kapalı
0
252

Türkiye Ev Tekstili Sanayici ve İş İnsanları Derneği (TETSİAD) Başkanı Hasan Hüseyin Bayram, 2020 yılında pandeminin tüm olumsuzluklarına rağmen üyelerinin, sektörün süreçle birlikte dünyada oluşan yeni iş yapış şekilleri, trendler ve pazarlara uyum sağlayarak, geleceğine katkı sunabilmek adına aralıksız çalıştıklarını belirtti.
TETSİAD Başkanı Hasan Hüseyin Bayram, Pandemi süreci ile birlikte tüm dünyada insan ve toplum sağlığının öncelik olarak alınması ile iş yapış şekillerinden tüketici alışkanlıklarına, sosyal yaşamdan ticaret anlayışına kadar birçok konuda köklü değişikliklerin oluştuğunu vurguladı. Sürecin zorluklarla birlikte oluşan yeni bir dünya düzeni ve yeni fırsatları da beraberinde getirdiğini belirterek, üyelerini ve sektör temsilcilerini gidişattan haberdar ederek, sürece uyum sağlamalarına destek vermek amacıyla düzenli aralıklarla ve alanlarında uzman konuşmacı olarak katılımları ile seminerler gerçekleştirdiklerini anlattı.

Pandemi ile birlikte dünyada oluşan yeni ekonomi düzenine ayak uydurmak için dünyada oluşan yeni trendleri yakından takip ettiklerini anlatan Hasan Hüseyin Bayram, “Teknolojinin son yıllardaki hızlı gelişimi ile iş yaşamında yeni bir dönemi başlatan dijitalleşme süreci, pandemi ile birlikte daha da hızlandı ve artık olmazsa olmaz hale geldi. Bizler de toplantılarımızı, seminerlerimizi, iş görüşmelerimizi sanla platformları kullanarak gerçekleştiriyor, işlerimizi dijital dünya üzerinden takip ediyoruz. Yanı sıra artık son yıllarca gittikçe globalleşen dünyada sınırlar iyice ortadan kalktı ve teknoloji sayesinde artık kıtalar ötesine rahatlıkla ulaşılabiliyor ve ticaret yapılabiliyor. İş toplantıları, sözleşmeleri ve hatta fuarlar dahi artık dijital dünya üzerinden yapılabiliyor ve ürünleriniz sergilenebiliyor” dedi.

Yeni dünya düzeninde güçlü bir şekilde yer bulabilmenin yolunun dünya genelinde değişen tüketim alışkanlıklarına uygun bir şekilde kaliteli ve nitelikli ürünler üreterek, günün dünya trendlerinde doğru satış ve dağıtım kanallarını kullanarak ticaret yapmaktan geçtiğini vurgulayan Başkan Bayram, şunları söyledi:
“Bizler Türk ev tekstili sektörü temsilcileri olarak yeni sürece hızlıca adapte olduk ve oluşan yeni düzende yerimizi almaya çalışıyoruz. Sürecin başından bu yana devletimizin ve Hükümetin açıkladığı destek paketlerinden de güç alarak ülkemizin ihracatına, üretimine, istihdamına, ekonomisine katkı sağlamak için durmaksızın çabalıyoruz.

Ticaret Bakanımız Sayın Ruhsar Pekcan’ın açıkladığı ve 166 milyar doların üzerindeki tutarla beklentilerin üzerinde gerçekleşen ülke ihracatımız ülkemizin gücünü bir kez daha gösteriyor. Bizler de Türk ev tekstili sektörü temsilcileri olarak gereken katkıyı sağlamak için çalışıyoruz ve çalışacağız. Aynı zamanda yılın son günlerindeki olumlu bir gelişme olarak İngiltere’nin Brexit sürecinin ardından Avrupa Birliği ile yeni bir ticaret anlaşması imzalamış olması, ülkemiz için avantajlı bir pazar olan İngiltere ve Birleşik Krallık’ın Türkiye için cazibesini arttırdı. İç pazara dönecek olursak pandemi sürecinin devam etmesi ve uzun sürmesi olumsuzlukların ve taleplerin devamını getiriyor.

Devletimizin ve Hükümetin açıklayacağı paketlerin devamı her ölçekten üreticimize ve ihracatçılarımıza dayanak olacaktır. Bizler bu zorlu günlerin devlet ve özel sektör işbirliği ile çalışarak, üreterek aşılabileceğini biliyoruz ve bu bilinçle çalışıyoruz. Zorlu geçen 2020 yılının ardından yeni yılda da katma değerli bir sektörün temsilcileri olarak Türkiye ekonomisinin en güçlü dayanaklarından biri olmaya devam edeceğiz.”

Load More Related Articles
Load More By admin
Load More In GÜNCEL
Comments are closed.

Benzer Haberler

BURFAŞ kalitesi ‘zirve’de

Bursa’nın farklı noktalarındaki 9 farklı sosyal tesiste geçtiğimiz yıl 1 milyon 350 …