Anasayfa GÜNCEL BAĞLARALTI’NA OTOPARK

BAĞLARALTI’NA OTOPARK

3 min read
BAĞLARALTI’NA OTOPARK için yorumlar kapalı
73

YILDIRIM BELEDİYESİ, BAĞLARALTI MAHALLESİ’NDE YAPIMINA BAŞLADIĞI OTOPARK İLE BÖLGENİN EN ÖNEMLİ SORUNLARINDAN BİRİ OLAN ARAÇ PARKINA ÇÖZÜM ÜRETİYOR.

-YILDIRIM BELEDİYE BAŞKANI OKTAY YILMAZ: “ÖZELLİKLE ŞEHRİMİZDE OLUŞTURDUĞUMUZ KAPALI PAZAR YERLERİNİ AYNI ZAMANDA OTOPARK OLARAK DEĞERLENDİREREK ÖNEMLİ BİR İHTİYACI DA KARŞILAMIŞ OLUYORUZ.”

-BAŞKAN YILMAZ: “BAĞLARALTI MAHALLEMİZE KAZANDIRMAYA HAZIRLANDIĞIMIZ OTOPARKIMIZLA BÖLGEDEKİ ARAÇ PARKI SIKINTISINA ÇÖZÜM BULACAĞIZ.”

Yıldırım’daki ulaşım sorununu gidermek için kentin dört bir tarafında çalışmalar yürüten Yıldırım Belediyesi, Bağlaraltı Mahallesi’nde yapımına başladığı otopark ile bölgedeki otopark ihtiyacına büyük bir çözüm üretiyor.

Yıldırım Belediyesi, Bağlaraltı Mahallesi 423. Sokak’ta 800 metrekare alanda yapılacak otopark ile ara sokaklardaki yaya trafiğinin rahatlanması hedefleniyor. Otoparkın kısa sürede tamamlanarak bölge halkının hizmetine sunulacağı kaydedildi. Yıldırım’ın imar planlarını düzenlerken ortak kullanım alanlarına da en az konutlar kadar önem verdiklerini dile getiren Yıldırım Belediye Başkanı Oktay Yılmaz, “İlçemizin önemli bir kısmında revizyona gittiğimiz imar planlarında insanlarımızın ortak kullanımına açık donatılara da yer veriyoruz. Bunu yaparken özellikle birden fazla kullanıma sahip tesisleri ilçemize kazandırarak farklı ihtiyaçlara cevap veriyoruz” dedi.

ULAŞIM YATIRIMLARIMIZ SÜRÜYOR

Özellikle trafik sorunun çözümüne katkı sağlam adına, yeni ulaşım aksları ve otopark alanları oluşturmak için yoğun bir çaba sarf ettiklerini dile getiren Başkan Yılmaz, “Kapalı pazar yerlerini aynı zamanda otopark olarak değerlendirerek önemli bir ihtiyacı da karşılamış oluyoruz. Yine bunun yanında Bağlaraltı Mahallemize kazandırmaya hazırlandığımız otoparkımızla bölgedeki araç parkı sıkıntısına çözüm bulacağız. 36 araç kapasiteli olacak otoparkımız bölge halkımıza rahat bir nefes aldıracak” diye konuştu.

 

Yoruma Kapalı

Sizin İçin Seçilen

Bursa Valiliği’nden İl Hıfzıssıhha Kurul Kararı açıklaması

Karar no: 104 İçerisinde bulunduğumuz kontrollü sosyal hayat döneminde, salgınla mücadelen…