Anasayfa GÜNCEL Rusya Savunma Bakanı Şoygu ve Akar, İdlib’de kararlı önlemler alınması konusunda hemfikir

Rusya Savunma Bakanı Şoygu ve Akar, İdlib’de kararlı önlemler alınması konusunda hemfikir

2 min read
Rusya Savunma Bakanı Şoygu ve Akar, İdlib’de kararlı önlemler alınması konusunda hemfikir için yorumlar kapalı
130

Ankara’da bir görüşme gerçekleştiren Savunma Bakanı Hulusi Akar ve Rusya Savunma Bakanı Sergey Şoygu’nun Suriye’nin İdlib kentindeki silahsızlandırılmış bölgede güvenliğin sağlanması için kararlı önlemler alınmasının gerekliliği konusunda mutabakat sağladığı belirtildi.

Akar-Şoygu görüşmesi sonrası Rusya Savunma Bakanlığı’ndan yapılan açıklamada, “Provokasyonlara rağmen, İdlib’de barışın tesisi ve istikrarın sürmesi için iki ülkenin istihbarat kuruluşları ve orduları arasındaki işbirliğinin sürmesinin öneminin ve gerekliliğinin altı çizildi. İdlib’deki silahsızlandırılmış bölgede güvenliğin sağlanmasına dönük kararlı tedbirler alınması gerektiğine de vurgu yapıldı” dendi.

Menbiç ve Fırat’ın doğusundaki durumun ele alındığını da bildiren bakanlık, “PKK ve IŞİD’in oluşturduğu tehditle bağlantılı olarak Türkiye’nin ulusal güvenliğini sağlama hedefinin anlaşıldığı teyit edildi. Suriye’nin siyasi birliği ve toprak bütünlüğünün sürdürülmesi için her türlü terör oluşumuyla mücadelede işbirliğinin altı bir kez daha çizildi” ifadelerini kullandı.

Kaynak: tr.sputniknews.com

Yoruma Kapalı

Sizin İçin Seçilen

Borsa günü yükselişle tamamladı

Borsa İstanbul’da BIST 100 endeksi, günü yüzde 0,78 değer kazancıyla 96.031,83 puand…