Anasayfa GÜNCEL Engin Tokgöz: “CHP’nin tarihine yakışır bir şekilde hizmet vermeye çalışacağız”

Engin Tokgöz: “CHP’nin tarihine yakışır bir şekilde hizmet vermeye çalışacağız”

5 min read
Engin Tokgöz: “CHP’nin tarihine yakışır bir şekilde hizmet vermeye çalışacağız” için yorumlar kapalı
110

Engin Tokgöz, Mudanya CHP İlçe binasında Mudanya Belediye Başkanlığına aday adayı olduğunu resmi olarak açıkladı. Tokgöz, Mudanya’nın sorunlarından ve ihtiyaçlarından bahsederek başkan olursa tüm bu sorunları Mudanya halkı ile el ele çözmeye çalışacağını vurguladı. 

Engin Tokgöz konuşmasına özgeçmişinden bahsederek başladı. 1983 yılında Mudanya’da doğduğunu belirten Tokgöz, “İlk ve orta öğretimimi Mudanya’da tamamladıktan sonra üniversiteyi Eskişehir Anadolu Üniversitesinde, Kamu Yönetimi bölümünde tamamladım. Vatani görevimi ise Erzurum’da yaptım. Erol Demirhisar döneminde Mudanya Belediyesi’nde görev yaptım. Akabinde CHP meclis üyeliğinde bulundum. Mudanya Karadenizliler Derneği’nde de başkanlık yapmaktayım. Mudanya’nın geleceği adına çeşitli sivil toplum kuruluşlarında görevlere devam etmekteyim” dedi.

Aday olmasındaki gerekçeleri dile getiren Tokgöz, “Mudanya’mızın öncelikli sorunları olan otopark ve trafik sorununu aynı zamanda belediye yöneticilerinin halkla olan sorununu çözmek istiyoruz. Bunun için partimizi suçlayamayız. Burada önemli olan kişilerin birbirleri ile olan diyaloğudur. Bu sorun çözülmedikten sonra diğer sorunların çözüleceğine inanmıyorum. Ayrıca Turizm kenti olacağına inandığımız Mudanya’da geniş yolların açılması şarttır. 2018 yılında hala yollarımız tek şeritli. Bunların çözümü için el birliği ile gerekli projeleri üretmemiz lazımdır. Mudanya’nın bir diğer sorunu ise Sivil toplum kuruluşlarının yer sorunudur. Kent Konseyi, Atatürkçü Düşünce Derneği, Engelliler Derneği, Öğretmen evi ve diğer dernekler yer problemi çekmektedir” şeklinde konuştu.

Köylerin mahalleye dönüşmesi ile birlikte yaşanan sorunlardan söz eden Tokgöz, ” Mahallelerimizde çevre temizliği, tertip, düzen sorunları yaşanıyor. Mahallelere en az 2 personel vermek mecburiyetindeyiz. Kumyaka, Tirilye gibi tarihi yerlerimizi kültürel miras haline getirmek istiyorsak bu yerlerimizin öncelikle alt yapı çalışmalarını gerçekleştirmeliyiz. Mevcut Belediye Başkanı Hayri Türkyılmaz’ın yapmış olduğu projelerin hiçbirini bozmayacağız. Yarım kalan projelerin ise tamamlanması için elimizden gelen gayreti sarf edeceğiz. Gençler olarak biz bu yönetime talibiz. Kapı kapı dolaşacağız. Kimse ile küskünlük, kırgınlık olmadan, CHP’nin tarihine yakışır bir şekilde hizmet vermeye çalışacağız. Atatürk’ün ilke ve inkılapları ışığında hiçbir ayrım yapmayacağıma, doğruluk ve dürüstlükten asla ayrılmayacağıma, Mudanya halkının tamamını temsilen görevimi layıkıyla yapacağıma, elimden gelen tüm hizmeti vereceğime söz veriyorum” dedi.

Yoruma Kapalı

Sizin İçin Seçilen

Sel felaketi İran’ın güneyini de vurdu: 11’den fazla ölü

İran’ın kuzeyinde başlayan sel felaketi güney şehirlerini de vurdu. Şiraz şehrinde 11 kişi…