Anasayfa GÜNCEL İnegöllü minikler sokağa inerek çöp topladı

İnegöllü minikler sokağa inerek çöp topladı

6 min read
İnegöllü minikler sokağa inerek çöp topladı için yorumlar kapalı
597

İnegöl Belediyesi, İnegöl İlkokulu işbirliği ile bugün Sinanbey Mahallesinde temizlik konusuna dikkat çekmek için bir etkinlik gerçekleştirdi. Öğrenciler ellerinde çöp poşetleri ile sokağa inerek temizlik yaptı. Mahallelinin zillerini çalıp plastik şişeler bırakarak atık yağlarını bu şişelere doldurmalarını ve okula teslim etmelerini istediler.

Temiz bir şehir için bu alanda önemli çalışmalara imza atan İnegöl Belediyesi, bir yandan da vatandaşların bu bilince ulaşması adına farkındalık çalışmalarını sürdürüyor. Bu kapsamda bugün İnegöl İlkokulu işbirliği ile bir etkinlik düzenlendi. Sinanbey Mahallesinde ilkokul öğrencileri sokağa inerek ellerindeki çöp poşetlerine yerde gördükleri tüm çöpleri topladı. Sokakları pırıl pırıl yapan öğrenciler, mahalleliden de büyük destek gördü.

Belediye Başkanı Alper Taban ile İnegöl Belediyesi çevre komisyonu üyeleri ve İnegöl Belediyesi temizlik maskotu Pırıl’ın da katıldığı etkinlikte, Başkan Taban ve komisyon üyeleri de öğrencilerin çöp toplamasına yardım etti. Okullarının bulunduğu bölgede temizlik konusunda farkındalık oluşturmak ve bu konuya dikkat çekmek isteyen öğrenciler, sadece sokaktaki çöpleri toplamakla yetinmedi. Tüm evlerin zillerini çalarak birer tane plastik şişe bıraktılar. Bu şişelere atık yağların konularak okula getirilmesini isteyen öğrencilerin başrolü oynadığı etkinlik, beğeni topladı.

HEDEF DAHA TEMİZ BİR İNEGÖL
Temizlik etkinliğinin sona ermesinin ardından bir açıklama yapan Belediye Başkanı Alper Taban, “Şuanda İnegöl İlkokulumuzla beraber bir farkındalık projesi gerçekleştiriyoruz. Şehrimizi daha temiz bir şehir, daha yaşanılabilir bir şehir, daha çevreci bir şehir haline dönüştürebilmek adına el birliği ile çalışmalarımızı yürütüyoruz. İnegöl Belediyesi’nin temizlik işleri müdürlüğü başta olmak üzer çevre komisyonumuzla beraber uzun zamandır yürütmüş olduğumuz çalışmalarımızı her alanda hayata geçirmeye çalışıyoruz. Bunlara okullarımız ciddi manada katkı koyuyorlar. Ben İnegöl İlkokulumuzun yöneticilerine, öğretmenlerine ve tabi ki burada bulunan kıymetli öğrencilerine teşekkür ediyorum. Onlar gerçekten bu işle dertlendiler. Her birinin elinde çöp poşetleri var. Yolda gördükleri çöpleri tek tek itinayla toplayarak mahallemizde yaşayan tüm bireylere örnek teşkil etmesi adına bir etkinlik gerçekleştirdiler. Biz bunun tüm şehrimize yayılmasını arzu ediyoruz. Bir kere öncelikle kirlettiğimizin farkına varılmasını istiyoruz. Şuanda Temizlik İşleri Müdürlüğümüzün her gün bu şehirden 240 ton çöp topladığını bilmenizi isterim. Bunun yanı sıra süpürgeci arkadaşlarımız sahada her gün araçlar ve bizzat kendileri basit çöpleri toplamaya çalışıyorlar. Biz bunları kendi elimizde atıyoruz. Bunları ortadan kaldırırsak temiz bir şehre, parmakla gösterilen bir şehre sahip olmuş olacağız. Bu mücadeleyi sonuna kadar vereceğiz. Bugün de öğrencilerimiz, okul idarecilerimiz, çevre komisyonumuz bizlere katkı verdiler. Lütfen kirlettiğimizin farkında olarak canla başla çalışalım. Otokontrolü birlikte sağlayalım. İnşallah daha temiz bir İnegöl, daha yaşanılabilir bir İnegöl hep birlikte oluştururuz” dedi.

 

Yoruma Kapalı

Sizin İçin Seçilen

KalDer’den Nilüfer Belediyesi’ne teşekkür plaketi

KalDer Bursa Şubesi’nin düzenlediği 18. Kalite ve Başarı Sempozyumu’nun ödül gecesinde, Ni…