Home GÜNCEL Bahçeli’nin Akşener’e FETÖ yakıştırması!

Bahçeli’nin Akşener’e FETÖ yakıştırması!

- Guncellenme Tarihi: 3 Mayıs 2018 10:48
2 min read
Bahçeli’nin Akşener’e FETÖ yakıştırması! için yorumlar kapalı
0

Bahçeli, Meral Akşener’in 100 bin imzayla aday olmasına dikkat çekerek, “FETÖ’nün siyasi ayağı varsa seçmen ayağı da vardır. Bu 100 bin kişi arasında FETÖ’cüler var mıdır? FETÖ’nün seçmen ayağı hangi siyasi etrafında toplanmaktadır?” dedi.

24 Haziran’daki seçimlere ilişkin olarak açıklama yapan Devlet Bahçeli şu ifadeleri kullandı:

15 Temmuz darbesinin siyasi ayağı hep tartışıldı. Siyasi ayak üzerinden kesin bir sonuçtan bahsedilemez duruma geldi. İleriki günlerde nasıl olacak bilemiyorum. Demek ki FETÖ darbe hareketinde bir siyasi ayak var. Siyasi ayağın olduğu yerde siyasi seçmen olur. 4 cumhurbaşkanı adayı 100.000 ile müracatı öngördü. Bu 100.000 aday talebinde bulunan 4 kişiden birisi CHP’nin 15 vekil kaydırmasıyla destek buldu. Şahsiyet, 100.000 adayla adaylığını koyacağında ısrar etti. O zaman akla gelen soru şudur: FETÖ darbe hareketinden 15 gün sonra OHAL kabul edildi, çok sayıda TSK mensubu, öğretim kadroları ve önemli bir uzaklaştırma görevden alma oldu. Bunların bir de aileleri, çevreleri vardır.

Merak ettiğim AK Parti’nin Adalet Bakanı ile İçişleri Bakanı FETÖ’nün seçmen ayağı üzerindeki etkisini takip etti mi? Etmezse 100.000 kişinin içerisinde FETÖ, PKK desteğiyle bir aday taraması yapılacaksa FETÖ’nün seçmendeki siyasi ayağının hangi aday etrafında toplandığı etrafında kanaat oluşabilir.

Kaynak: www.olay.com.tr

Load More Related Articles
Load More By admin
Load More In GÜNCEL
Comments are closed.

Benzer Haberler

Bursa Plajları Yaza Hazır

Bursa Büyükşehir Belediyesi, toplam 277 kilometrelik deniz ve göl kıyı bandına sahip Bursa…