Anasayfa GÜNCEL Kılıçdaroğlu’ndan adaylık açıklaması!

Kılıçdaroğlu’ndan adaylık açıklaması!

4 min read
Kılıçdaroğlu’ndan adaylık açıklaması! için yorumlar kapalı
468

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, “aday olacak mısınız” sorusuna, “Haziran iyilerin galip geldiği ve kötülerin yenildiği bir aydır. Biz öyle görüyoruz. Haziran’da söz veriyorum bu ülkeye huzur gelecek, barış gelecek, demokrasiyi getireceğiz. Benim adaylığıma gelince… Bizim partimizin bir özelliği vardır ben değil parti meclisimiz yetkili organlarımız belirlerler. Dolayısıyla biz önümüzdeki günlerde parti meclisini toplayacağız ve adayımızı belirlemiş olacağız” yanıtını verdi.

Kılıçdaroğlu, “İttifak yapacak mısınız?” sorusu üzerine ise, “Diğer parti liderleriyle görüşüp o çerçevede bir karar alacağız” cevabını verdi.

Kılıçdaroğlu şunları söyledi:

Haziranda seçimleri gerçekleştireceğiz. Haziran güzle bir ay. Aydınlık bir ay haziran. Karanlığına az ama aydınlığın en fazla olduğu bir ay haziran.

Haziran ayında ağaçlar çiçeğe durur. Haziran ayı aynı zamanda kirazların bol olduğu bir aydır. Hepinize iyi haziranlar diliyorum.

Haziranın bir başka özelliği, haziran iyilerin galip geldiği ama kötülerin yenildiği bir aydır. Biz haziranı böyle görüyoruz… Hepimiz haziran için mücadele edeceğiz.

Bu ülkeye demokrasiyi, bu ülkeye huzuru, bu ülkeye kardeşliği, bu ülkeye barışı getirmek için. Bu ülkenin gerilimden büyük acılar çektiğini hepimiz biliyoruz.

Herkes evinde televizyon izlemekten bile neredeyse korkuyor. Ama haziranda söz veriyorum bu ülkeye huzur gelecek. Barış gelecek. Ağaçlar gerçek anlamda çiçek açacak ve hepimiz huzur içinde evimizde oturacağız.
Demokrasiyi getireceğiz cumhuriyeti demokrasiyle taçlandıracağız.

Benim adaylığıma gelince… Bizim partimizin bir özelliği vardır ben değil parti meclisimiz yetkili organlarımız belirlerler. Dolayısıyla biz önümüzdeki günlerde parti meclisini toplayacağız ve adayımızı belirlemiş olacağız.

Görüşeceğiz diğer parti liderleriyle görüşeceğiz ve o çerçevede bir karar alacağız.

Şunu açık ve net söyleyeyim. Kim demokrasiden yanaysa, kim tek adam rejimine karşıysa, kim Türkiye’de demokrasi huzur olsun insanlar düşüncelerini özgürce ifade etsinler diyorsa herkesi haziran ayında bekliyoruz.

Yoruma Kapalı

Sizin İçin Seçilen

Dostum ‘Olta Balıkçılığı Kampına’ Ev Sahipliği Yaptı

16 Haziran itibariyle av sezonunun açılmasıyla birlikte İnegöl Belediyesi ile İNOBDER iş b…