Anasayfa FOTO GALERİ Nilüferli sporcu Hakan Akkaya yılın eskrimcisi seçildi

Nilüferli sporcu Hakan Akkaya yılın eskrimcisi seçildi

2 min read
Nilüferli sporcu Hakan Akkaya yılın eskrimcisi seçildi için yorumlar kapalı
1,425

Nilüfer Belediyesporlu ve Milli Eskrimci Hakan Akkaya, Dünya Tekerlekli Sandalye Eskrim Federasyonu (IWAS) tarafından 2017 yılının eskrimcisi seçildi.

 

2017 Tekerlekli Sandalye Eskrim Gençler Dünya Şampiyonası’nda altın madalya kazanan Nilüfer Belediyesporlu Hakan Akkaya, bu başarısı nedeniyle Dünya Tekerlekli Sandalye  Eskrim Federasyonu (IWAS) tarafından ödüllendirildi. Dünya Tekerlekli Sandalye Eskrim Federasyonu, 2017 Tekerlekli Sandalye Eskrim Gençler Dünya Şampiyonası’nda flöre dalında altın madalya kazanan Hakan Akkaya’yı bu başarısı nedeniyle “2017 Word Number One” Ödülü’ne layık gördü. Milli Eskrimci Akkaya, Gençler Flöre Dünya sıralamasında halen klasman lideri.

Ödülünü alarak Türkiye’ye dönen Nilüfer Belediyesporlu Hakan Akkaya, ödülün kendisi için büyük onur olduğunu söyledi. Nilüfer Belediyesi Engelsiz Eskrim Okulu’nu kuran ve başarılarında büyük pay sahibi olan Nilüfer Belediye Başkanı Mustafa Bozbey’e teşekkür eden Hakan Akkaya, “Ülkemizin, Bursa’nın ve Nilüfer’in adını dünyada duyurduğum için mutluyum. Hedefim 2020 Tokyo Olimpiyatları’nda madalya kazanmak” dedi.

Yoruma Kapalı

Sizin İçin Seçilen

KalDer’den Nilüfer Belediyesi’ne teşekkür plaketi

KalDer Bursa Şubesi’nin düzenlediği 18. Kalite ve Başarı Sempozyumu’nun ödül gecesinde, Ni…