Anasayfa GÜNCEL CHP’li okul sahibine FETÖ baskını

CHP’li okul sahibine FETÖ baskını

2 min read
CHP’li okul sahibine FETÖ baskını için yorumlar kapalı
413

Bursa’da, Fetullahçı Terör Örgütü’ne yönelik soruşturma kapsamında Nilüfer ilçesi Odunluk mahallesindeki Özel Mavi Deniz Anadolu Lisesi‘nin sahibi, CHP Bursa Örgütü‘nden İnanç Düzgün gözaltına alındı.

Alınan bilgiye göre, örgüte yönelik yürütülen soruşturma çerçevesinde daha önce FETÖ/PDY ile bağlantılı olduğu iddiasıyla KHK ile kapatılan ve bir süre sonra yeniden açılan okulun sahibi İnanç Düzgün, eşi ve aynı zamanda ortağı olan M.Düzgün  ile okul müdürü S.K. hakkında yakalama kararı çıkarıldı. Şüphelilere ait adreslere düzenlenen operasyonlarda İnaç Düzgün, eşi M.Düzgün ve S.K. gözaltına alındı.

İnanç Düzgün, Cumhuriyet Halk Partisi Bursa İl Olağan Kongresi‘nde Başkan Adayı İsmet Karaca‘nın İl Yönetim Kurulu Listesi‘nde yer almıştı.

Okulda arama başlatıldı

Soruşturma kapsamında okulda arama ve inceleme başlatıldı. Okula gelen ekipler bazı belge ve evraklar ile bilgisayar hard disklerinin kopyalarını aldı. Öte yandan, kapatılan bazı FETÖ okullarından zaman zaman bu liseye para aktarıldığı, örgütün okullarındaki öğretmen ve öğrencilerin söz konusu okula yönlendirildiği öğrenildi. Arama ve incelemelerin sürdüğü okulda görev yapan bazı öğretmenler hakkında örgütün şifreli haberleşme programı “Bylock“u kullandıkları iddiasıyla işlem yapıldığı bildirildi.

Yoruma Kapalı

Sizin İçin Seçilen

Çocuk Evlerine BUTTİM’den Jest

Tekstil sektörünün kalbi konumundaki BUTTİM, Sırameşeler Çocuk Evleri’ne ev tekstili…