Home FOTO GALERİ Osmangazi’den Camilere Yatırım

Osmangazi’den Camilere Yatırım

- Guncellenme Tarihi: 16 Ocak 2018 13:16
3 min read
Osmangazi’den Camilere Yatırım için yorumlar kapalı
0

Osmangazi’deki Camiler Yenileniyor

 

Osmangazi Belediyesi, manevi değerlerinin yanında mahalle halkı için buluşma noktası olan camilere yönelik hizmetlerini sürdürerek daha modern ve kullanışlı hale getiriyor.

 

Vatandaşların ihtiyaç duyduğu her alanda hizmet üreten Osmangazi Belediyesi, ilçedeki camilerin dış cephe ve çevre düzenlemelerini yaparak yeniliyor. 2009 yılında başlattığı çalışmalar kapsamında bugüne kadar 40 camide bakım, onarım, tadilat ve çevre düzenleme çalışmaları yürüten Osmangazi Belediyesi, geride bıraktığımız 2017 yılında da ilçedeki 19 camide abdesthane, tuvalet, bahçe ve çevre düzenlemesi ile çeşitli bakım ve onarım çalışması yaptı. Fen İşleri Müdürlüğü tarafından gerçekleştirilen çalışmalar kapsamında, plansız yapılaşma sonucu binaların arasında sıkışıp kalmış camilerin çevresindeki binalar kamulaştırılıp yıkılarak camilerin önü açılıyor. Kamulaştırmalar sonucu elde edilen alanlarda vatandaşların faydalanacağı meydan ve parklar oluşturularak mahallelerin nefes alması sağlanıyor. Cami çevre düzenlemeleri dışında, birçok caminin abdesthane, tuvalet, bahçe düzenlemesi, duvar, korkuluk, boya, kapı ve çerçevelerinin yenilenmesi gibi her türlü ihtiyaçları da gideriliyor.

 

Osmangazi Belediye Başkanı Mustafa Dündar, camilerin medeniyetimizin kalbi olduğuna vurgu yaparak, “Camiler, manevi değer taşıyan yerler. İlçemiz sınırları içerisinde yer alan bütün camilerimize duyulan ihtiyaçlar doğrultusunda hizmetler götürüyoruz. Çevre düzenlemesi ve dış cephe yenilemesi çalışmalarının yanı sıra, camilerimizin temizliklerini yapıyor, park ve bahçelerini güzelleştiriyoruz” dedi.

Load More Related Articles
Load More By admin
Load More In FOTO GALERİ
Comments are closed.

Benzer Haberler

Bursa Plajları Yaza Hazır

Bursa Büyükşehir Belediyesi, toplam 277 kilometrelik deniz ve göl kıyı bandına sahip Bursa…