Home FOTO GALERİ Osmangazi’den Kırsal Kesime Hizmet Yağmuru

Osmangazi’den Kırsal Kesime Hizmet Yağmuru

3 min read
Osmangazi’den Kırsal Kesime Hizmet Yağmuru için yorumlar kapalı
0
746

Yatırımlar Kentten Köye Göçü Başlattı

 

Bütünşehir Yasası ile birlikte mahalle statüsüne geçen köylerdeki yaşam kalitesi, Osmangazi Belediyesi’nin yaptığı hizmetlerle en üst seviyeye çıkıyor. Merkezdeki hizmetlerin tamamının kırsal kesime de götürüldüğünü belirten Osmangazi Belediye Başkanı Mustafa Dündar, hizmetlerin artmasıyla birlikte kentten köye göçün başladığını söyledi.

 

Merkezden en uç noktaya kadar sorumluluk alanındaki 136 mahallenin tamamına hizmet götüren Osmangazi Belediyesi, kırsal kesimin de kalkınması için yatırımlarını sürdürüyor. Osmangazi Belediyesi, son olarak Uluçam, Seferiışıklar, Güneybayır ve Karaıslah mahallelerine de içerisinde çok amaçlı salon ve hizmet binalarının olduğu mahalle konağı kazandırdı. Bu mahallelerde, hizmet binalarının yanı sıra meydan, cami çevre düzenlemesi, çok amaçlı salon, çocuk parkları yapılırken, yollardaki asfalt ve parke çalışmalarıyla birlikte bölge yeniden cazibe merkezi haline geldi.

 

Yapılan hizmetlerle kırsal mahallelerde de yaşam kalitesini arttırmayı amaçladıklarını belirten Osmangazi Belediye Başkanı Mustafa Dündar, “İlçemizdeki 136 mahallemizin hepsi hizmet sınırlarımız içerisinde. Hizmet noktasında merkezde ne varsa, köylerimiz de aynı hizmetleri alıyor. Belediye olarak altyapı çalışmalarının yanı sıra, vatandaşlarımızın sosyal ve kültürel tüm ihtiyaçlarını da karşılamaya çalışıyoruz. Hizmet binaları ve meydanlar yapıyoruz. Köylerimizin yollarını yeniliyoruz. Her köyümüze bir meydan, spor tesisi ve çocuklarımız için parklar kazandırıyoruz. Köylerimiz artık herkesin yaşamak istediği yerler haline geldi. Artık insanlar köyden kente değil, kentten köye göç ediyorlar” dedi.

Load More Related Articles
Load More By admin
Load More In FOTO GALERİ
Comments are closed.

Benzer Haberler

BALKANTÜRKSİAD İŞ GELİŞTİRMEYE DEVAM EDİYOR

BAŞKAN ERDEM BALKANTÜRKSİAD ÜYELERİYLE BULUŞTU Balkan Rumeli Sanayicileri ve İş İnsanları …