Anasayfa FOTO GALERİ BALIKLANDIRMA PROJESİ İÇİN ÇALIŞTAY DÜZENLENECEK

BALIKLANDIRMA PROJESİ İÇİN ÇALIŞTAY DÜZENLENECEK

3 min read
BALIKLANDIRMA PROJESİ İÇİN ÇALIŞTAY DÜZENLENECEK için yorumlar kapalı
488

Mudanya Kent Konseyi, bölgedeki balık popülasyonunu artırmak ve ekosistemini canlı tutmak amacıyla “Su Kaynaklarını Balıklandırma Projesi”ni, Eylül ayında gerçekleştireceği geniş kapsamlı çalıştayda ele alacak.

Mudanya Kent Konseyi Su Ürünleri ve Teknolojisi Çalışma Grubu, su ürünleri yetiştiriciliğinin geliştirilmesi ve mevcut kaynakların korunması amacıyla farkındalık açıklamasında bulundu.

Konsey Başkanı Soyer Kazancı’nın da hazır bulunduğu açıklamayı aynı zamanda Yürütme Kurulu Üyesi olan Su Ürünleri ve Teknolojisi Çalışma Grubu Sorumlusu Makina Mühendisi Ömer Cinalioğlu yaptı. Bölgedeki su kaynaklarından gerektiği kadar hangi verimlilikle kullanıldığı yönündeki farkındalığı her fırsatta anlatmaya çalıştıklarını belirten Cinalioğlu, konseyin çalışma grupları olarak defalarca gerçekleştirdikleri panel ve programlarda su, hava ve toprak kalitesini etkilediği su ürünleri yetiştiriciliğinin geliştirilmesi ve mevcut kaynakların korunmasıyla ilgili görsel sunumlara yeteri kadar destek alamadıklarını kaydetti.

Etkinliklerde su ürünleriyle ilgili alanların korunması ve verimlilik geliştirilmesinde hedef oluşturan tüm kurumlar ve katılımcılarla Eylül ayında çalıştay yapmayı planladıklarını anlatan Cinalioğlu, “Mevcut balık tür ve çeşitliliğinin zenginleştirilmesi, biyolojik çeşitliliğin korunarak sürdürülebilir kılınması, bölgenin ekonomik gelişmişliğine ve halkın denizden faydalanmasına katkı sağlanmasını hedefliyoruz. Bu nedenle Su Kaynaklarını Balıklandırma Projesi’nin farkındalığına katkı sağlayarak, problemler ve çözüm önerilerine ulaşabilmek adına, Eylül ayı içerisinde yapacağımız çalıştaya, Bursa ve Mudanya’daki çevre gönüllüleri, profesyonel ve amatör balıkçılar ile dernek ve kurumların temsilcilerinin katılımlarını bekliyoruz” diye konuştu.

Yoruma Kapalı

Sizin İçin Seçilen

Bursa Ticaret Borsası’ndan İhtiyaç Sahibi Öğrencilere Tablet Desteği

Bursa Ticaret Borsası tarafından, üyelerin ve hayırsever iş insanlarının da katkısıyla alı…