Anasayfa FOTO GALERİ Temel Karamollaoğlu Enis Berberoğlu’nun tutuklanması ile ilgili yazılı bir açıklama yaptı

Temel Karamollaoğlu Enis Berberoğlu’nun tutuklanması ile ilgili yazılı bir açıklama yaptı

2 min read
Temel Karamollaoğlu Enis Berberoğlu’nun tutuklanması ile ilgili yazılı bir açıklama yaptı için yorumlar kapalı
594
“SON DÖNEMDE YAŞANAN GELİŞMELER SADECE ADALETİN İŞLEYİŞİ NOKTASINDA DEĞİL, TÜRKİYE’NİN GELECEĞİ KONUSUNDA DA HAKLI ENDİŞELERE SEBEP OLACAK NİTELİKTEDİR.”

 

Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu, CHP Milletvekili Enis Berberoğlu’nun tutuklanması ile ilgili yazılı bir açıklama yaptı.

 

Karamollaoğlu açıklamasında,  “Elbette hukuk karşısında herkes eşittir. Herhangi bir suç varsa, hukuk kuralları içerisinde bunun hesabı sorulmalıdır. Ancak son dönemde yaşanan gelişmeler sadece adaletin işleyişi  noktasında değil, Türkiye’nin geleceği konusunda da haklı endişelere sebep olacak niteliktedir. Alınabilecek farklı hukuki tedbirler söz konusu olduğu halde, milletin oylarıyla seçilmiş, yeri, kimliği, adresi belli bir milletvekili hakkında, böyle bir tutuklama kararı verilmiş olması bu endişeleri daha da arttırmıştır” dedi.

 

Türkiye’nin hem içeride hem de dışarıda oldukça hassas bir süreçten geçtiğini vurgulayan Karamollaoğlu, “Bu tür dönemlerde en önemli şey adalete duyulan güvendir. Adalete olan güveni gölgeleyecek,  toplumsal vicdanda  şüphelere neden olacak yaklaşımlar sadece bu güvene zarar vermekle kalmaz, halkımız arasında daha derin çatlakların oluşmasına neden olur. Adalet kurumundan siyasete, iktidardan muhalefete hepimiz bu konuda çok daha hassas ve çok daha dikkatli olmalıyız” dedi.

 Öte yandan Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu, geçmiş olsun dileklerini iletmek üzere CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nu telefonla aradı.

Yoruma Kapalı

Sizin İçin Seçilen

Engelli Öğrenciler 29 Ekim’i Gökyüzünde Kutladı

İnegöl Belediyesi Doğa Sporları ve Turizm Merkezi’nde 29 Ekim Cumhuriyet Bayramına özel 3 …