Home FOTO GALERİ ALZHEIMER’I KOMPOZİYONLA ANLATTILAR

ALZHEIMER’I KOMPOZİYONLA ANLATTILAR

- Guncellenme Tarihi: 6 Haziran 2017 13:49
3 min read
ALZHEIMER’I KOMPOZİYONLA ANLATTILAR için yorumlar kapalı
0

Lions 118-K Yönetim Çevresi Federasyonu ve Alzheimer Hastaları ve Yakınları ile Dayanışma Derneği düzenlediği kompozisyon yarışmasında birinci olan Özel Final Okulları öğrencisi Kubilay Türkyılmaz’ı ödüllendirdi.

BURSA- Lions 118-K Yönetim Çevresi Federasyonu, Alzheimer Hastaları ve Yakınları Dayanışma Derneği işbirliğiyle, Alzheimer hastalığının tanınması, hastalık hakkında bilinçlendirme, Alzheimer’ın genç kuşaklar arasındaki bilinirliğinin artırılması amacıyla Bursa’da ilk ve ortaokul düzeyinde “Sen de Unutma” kompozisyon yarışması düzenledi. Yarışmayı Özel Final Okulları’nden 8. Sınıf öğrencisi Kubilay Türkyılmaz kazandı. Ödül için Özel Final Okulları’nda etkinlik düzenlendi. Alzheimer Hastaları ve Yakınları Dayanışma Derneği Başkanı Prof. Dr. Mustafa Bakar, Lions 118-K Yönetim Çevresi Federasyonu Alzheimer Bilinçlendirme Komitesi Başkanı ve Alzheimer Hastaları ve Yakınları Dayanışma Derneği Sekreteri Serpil Örnekal ve Final Okulları yöneticileri ile öğretmenleri katıldı.

“FARKINDALIK YARATMAK İÇİN ÇALIŞIYORUZ”

Etkinlikte konuşan Serpil Örnekal, Alzheimer hastalığı ve hastaların yaşadığı sıkıntıları çok yakından takip ettiklerini söyledi. Alzheimer konusunda toplumda farkındalık yaratmak için ellerinden geleni yaptıklarını vurgulayan Örnekal, “Bu amaçla “Sen de Unutma” konulu bir kompozisyon yarışması düzenledik. Öğrencilerimizin birbirinden güzel duygu yüklü kompozisyonlarını bizimle paylaştı. Hepsiyle gurur duyuyoruz” dedi.

“ALZHEIMER HASTANIN DEĞİL YAKINLARININ HASTALIĞI”

Alzheimer Hastaları ve Hasta Yakınları Derneği Başkanı Prof. Dr. Mustafa Bakar ise öğrencilere Alzheimer hakkında bilgi verdi. Alzheimer’ın hastanın değil ailenin hastalığı olduğunu söyleyen Prof. Bakar, hastalıkla ilgili öğrencilerin sorularını cevapladı.

Konuşmaların ardından “Sen de Unutma” kompozisyon yarışmasında birincilik ödülünü kazanan Kubilay Türkyılmaz, kompozisyonuyla salonda büyük alkış aldı. Türkyılmaz’a ödülü Örnekal ve Prof. Dr. Bakar tarafından verildi.

Load More Related Articles
Load More By admin
Load More In FOTO GALERİ
Comments are closed.

Benzer Haberler

Siyasi Partiler Arasında Bayramlaşma Günü

Bugün Ankara’da siyasi partilerin bayramlaşma günü. Partiler karışılıklı olarak birb…