Anasayfa FOTO GALERİ ALZHEIMER’I KOMPOZİYONLA ANLATTILAR

ALZHEIMER’I KOMPOZİYONLA ANLATTILAR

3 min read
ALZHEIMER’I KOMPOZİYONLA ANLATTILAR için yorumlar kapalı
657

Lions 118-K Yönetim Çevresi Federasyonu ve Alzheimer Hastaları ve Yakınları ile Dayanışma Derneği düzenlediği kompozisyon yarışmasında birinci olan Özel Final Okulları öğrencisi Kubilay Türkyılmaz’ı ödüllendirdi.

BURSA- Lions 118-K Yönetim Çevresi Federasyonu, Alzheimer Hastaları ve Yakınları Dayanışma Derneği işbirliğiyle, Alzheimer hastalığının tanınması, hastalık hakkında bilinçlendirme, Alzheimer’ın genç kuşaklar arasındaki bilinirliğinin artırılması amacıyla Bursa’da ilk ve ortaokul düzeyinde “Sen de Unutma” kompozisyon yarışması düzenledi. Yarışmayı Özel Final Okulları’nden 8. Sınıf öğrencisi Kubilay Türkyılmaz kazandı. Ödül için Özel Final Okulları’nda etkinlik düzenlendi. Alzheimer Hastaları ve Yakınları Dayanışma Derneği Başkanı Prof. Dr. Mustafa Bakar, Lions 118-K Yönetim Çevresi Federasyonu Alzheimer Bilinçlendirme Komitesi Başkanı ve Alzheimer Hastaları ve Yakınları Dayanışma Derneği Sekreteri Serpil Örnekal ve Final Okulları yöneticileri ile öğretmenleri katıldı.

“FARKINDALIK YARATMAK İÇİN ÇALIŞIYORUZ”

Etkinlikte konuşan Serpil Örnekal, Alzheimer hastalığı ve hastaların yaşadığı sıkıntıları çok yakından takip ettiklerini söyledi. Alzheimer konusunda toplumda farkındalık yaratmak için ellerinden geleni yaptıklarını vurgulayan Örnekal, “Bu amaçla “Sen de Unutma” konulu bir kompozisyon yarışması düzenledik. Öğrencilerimizin birbirinden güzel duygu yüklü kompozisyonlarını bizimle paylaştı. Hepsiyle gurur duyuyoruz” dedi.

“ALZHEIMER HASTANIN DEĞİL YAKINLARININ HASTALIĞI”

Alzheimer Hastaları ve Hasta Yakınları Derneği Başkanı Prof. Dr. Mustafa Bakar ise öğrencilere Alzheimer hakkında bilgi verdi. Alzheimer’ın hastanın değil ailenin hastalığı olduğunu söyleyen Prof. Bakar, hastalıkla ilgili öğrencilerin sorularını cevapladı.

Konuşmaların ardından “Sen de Unutma” kompozisyon yarışmasında birincilik ödülünü kazanan Kubilay Türkyılmaz, kompozisyonuyla salonda büyük alkış aldı. Türkyılmaz’a ödülü Örnekal ve Prof. Dr. Bakar tarafından verildi.

Yoruma Kapalı

Sizin İçin Seçilen

Kaymakam Görücü’den İTSO’ya Veda Ziyareti

Kısa süre sonra emekliliğe ayrılacak olan İnegöl Kaymakamı Şükrü Görücü, veda ziyaretleri …