Anasayfa EĞİTİM OSMANGAZİLİ MİNİK RESSAMLAR ÖDÜLLENDİRİLDİ

OSMANGAZİLİ MİNİK RESSAMLAR ÖDÜLLENDİRİLDİ

2 min read
OSMANGAZİLİ MİNİK RESSAMLAR ÖDÜLLENDİRİLDİ için yorumlar kapalı
531

Özel Osmangazi Okulları öğrencileri, Bursa Kent Müzesi’nin düzenlediği “İsmindeki Müzeyi Keşfet” konu başlığıyla ilk ve ortaokul düzeyinde düzenlediği resim yarışmasında aldıkları derecelerle ailelerini gururlandırdı.

BURSA- Bursa Kent Müzesi tarafından bu yıl 12.’si düzenlenen resim yarışmasında öğrenciler, Bursa Kent Müzesi’nde isimlerinde yer alan harfleri içeren objelerle kurguladıkları bir kompozisyonu tuallerine çizdiler. Özgün fikirlerini teknik becerileriyle resmeden Özel Osmangazi Okulları öğrencileri, jüriden tam not aldı. Toplam 4 kategoride düzenlenen yarışmada Hayrünisa Şura Keser, Sena Sarıtaş ve Gözde Duğan’ın eserleri “sergilenmeye değer” görülürken Baybars Özkan ve Elif Yatıkçı da Özel Osmangazi Okulları’na “başarı” ödülü kazandırdı.

“RESİM YAPMAYA DEVAM EDİN”

Yarışmada geçmiş ve gelecek arasında köprü vazifesi gören müzelere ilginin artırılması, öğrencilerin resme olan ilgisinin ve yeteneğinin geliştirilmesi hedeflendi. Ödül töreninde konuşan Jüri Başkanı Berna Coşkun Onan öğrencilere, “Resim yapmaya devam edin” mesajı verdi. Ödül töreninin ardından sergiyi gezen jüri heyeti, kent müzesi yetkilileri, öğrenciler ve öğrenci velileri öğrencilerin çalışmalarını ilgiyle incelediler.

Yoruma Kapalı

Sizin İçin Seçilen

Bursa’ya e-spor merkezi

Büyükşehir Belediyesi tarafından düzenlenen e-spor turnuvasının final heyecanına ortak ola…