Home FOTO GALERİ Osmangazi’de Çocuklara Uygulamalı Yerel Yönetim Dersi

Osmangazi’de Çocuklara Uygulamalı Yerel Yönetim Dersi

- Guncellenme Tarihi: 18 Mayıs 2017 18:12
4 min read
Osmangazi’de Çocuklara Uygulamalı Yerel Yönetim Dersi için yorumlar kapalı
0
  • Osmangazi’de Çocuk Meclisi Toplandı
  • Öğrenciler Çocuk Meclisini Oluşturup Kararlar Aldılar

 

Özel Yedi Renkli Çınar Okulu 5. Sınıf öğrencileri, Sosyal Bilgiler dersinde işledikleri yerel yönetimler konusu ile ilgili olarak belediyenin hizmetleri ve işleyişini öğrenmek için Osmangazi Belediyesi’ni ziyaret etti.

 

Öğretmenleri ve okul idarecileri ile birlikte Osmangazi Belediyesi’ni ziyaret eden öğrencileri meclis salonunda ağırlayan, Osmangazi Belediyesi Basın Yayın ve Halkla İlişkiler Müdürü Gülşah Cebelli Öncel, öğrencilere belediyenin gerçekleştirdiği çalışmalar hakkında bir sunum yaptı. Öncel, Osmangazi Belediyesi olarak yol, su ve temizlik temel görevlerinin dışında, vatandaşların ihtiyaç duyduğu eğitim, sağlık, spor ve çevre gibi her konuda hizmet sunduğunu aktardı.  Ziyaret sırasında öğrencilerle bir araya gelen Osmangazi Belediye Başkan Yardımcısı Yunus Şahin de, yaptığı konuşmada, “Öncelikle büyük hayalleriniz, büyük hedefleriniz olmalı. Çok çalışıp bu hallerinizi gerçekleştirmelisiniz. Bu gün bizlerin üstlendiğimiz bu görev ve sorumlulukları, yarın sizler üstleneceksiniz. Yönetici olarak bu gün bizlerin bulunduğu bu yerlerde yarın sizler olacak, ülkemize, milletimize ve devletimize sahip çıkacaksınız. İnşallah hepiniz, kurmuş olduğunuz o büyük hayallerinizi gerçekleştirirsiniz” diye konuştu.

 

Yedi Renkli Çınar Okulu Yöneticilerinden Muhammed Biber, 5. Sınıf öğrencilerinin sosyal bilgiler dersinde işledikleri yerel yönetimler konusu ile ilgili uygulamalı ders yapmak imkanı sağladığı

için Osmangazi Belediye Başkanı Mustafa Dündar ve yöneticilerine teşekkür etti.

 

Osmangazi Belediyesi’ni ziyaret ederek yerel yönetimler konusunda uygulamalı ders yapma fırsatı bulan Yedi Renkli Çınar Okulu öğrencileri, belediye meclis salonunda çocuk meclisi kurarak kararlar aldı. İlk olarak meclis başkanı, başkan yardımcıları ve katipleri demokratik seçimle belirleyen çocuk meclisi üyeleri, salonda 3 farklı gruba ayrılarak kendi önergelerini hazırladı. Daha sonra grup sözcüleri aracılığı ile önerilerini meclise sözlü olarak sunan grupların hazırlamış oldukları önergeler oylanarak, meclis başkanı tarafından karara bağlanarak tutanaklara geçirildi.

Load More Related Articles
Load More By admin
Load More In FOTO GALERİ
Comments are closed.

Benzer Haberler

Siyasi Partiler Arasında Bayramlaşma Günü

Bugün Ankara’da siyasi partilerin bayramlaşma günü. Partiler karışılıklı olarak birb…