Home FOTO GALERİ Garage ile çocuklar Ar-Ge’yi keşfediyor

Garage ile çocuklar Ar-Ge’yi keşfediyor

- Guncellenme Tarihi: 18 Mayıs 2017 18:09
3 min read
Garage ile çocuklar Ar-Ge’yi keşfediyor için yorumlar kapalı
0

KidZania ve Arçelik, çocukların yaratıcılıklarını ve teknolojinin endüstriye katkılarını keşfedecekleri yeni bir iş birliğine girdi.  Mayıs ayında çocuklar ülkesi KidZania’da açılan Garage sayesinde çocuklar; tasarım, yazılım ve üretim süreçlerini deneyimliyor.

 

Türkiye’nin lider markası Arçelik, KidZania ziyaretçilerine Ar-Ge alanını keşfedecekleri; tasarım, yazılım ve üretim bölümlerinden oluşan, yepyeni bir aktivite alanı sunuyor.

Garage’ın tasarım bölümünde Ar-Ge tasarım mühendisi rolüne giren çocuklar, 3 boyutlu modelleme ve tasarım aracı olan Tinkercad programıyla tasarım araçlarını ve araçlarla neler yapabileceklerini öğreniyor. “Ev eşyalarının tasarlanması, tasarım sürecinin detayları” hakkında bilgi ve tecrübe edinen çocuklar, ilk defa kendi zevkleri paralelinde bir tasarıma imza atıyor.

Tasarımın ardından yazılım alanına geçen çocuklar elektronik mühendisi rolünde bilgi edinerek, Makey Makey seti ile devre kuruyor ve Arçelik beyaz eşya prototiplerini piyano tuşu gibi kullanarak melodi çalmayı deneyimliyor.  Topraklama kablosunun işlevini öğrenerek enerji aktarımını keşfeden çocuklar, Arçelik beyaz eşyalarından kendi piyanolarını tasarlamanın yanı sıra, devre sisteminin işleyişini kavrıyor.

Üretim alanında üretim mühendisi rolünde bulunan çocuklar, 3D yazıcıdaki üretimi izleyip, 3D printer ve endüstri devrimi hakkında bilgi alıyor ve robot kullanımının endüstrideki rolünü öğreniyorlar. Robotun kalibrasyonunu yaparak harekete geçirmeyi öğrenen çocuklar Ultimaker 3D yazıcı ile üretilen objeleri yakından gözlemleme fırsatı yakalıyor.

Load More Related Articles
Load More By admin
Load More In FOTO GALERİ
Comments are closed.

Benzer Haberler

Başkan Aydın’a DAĞDER’de Coşkulu Karşılama

Osmangazi Belediye Başkanı Erkan Aydın, ziyaret ettiği DAĞDER’de büyük ilgi ve coşkuyla ka…