Home FOTO GALERİ Osmangazi’den Camilere Hizmet Eli

Osmangazi’den Camilere Hizmet Eli

- Guncellenme Tarihi: 22 Nisan 2017 17:16
4 min read
Osmangazi’den Camilere Hizmet Eli için yorumlar kapalı
0

Dündar Restore Edilen Hocahasan Camii’ni Hizmete Açtı

 

Her hafta farklı bir mahallede Cuma namazını kılan Osmangazi Belediye Başkanı Mustafa Dündar, Hocahasan Mahallesi’nde yer alan ve Vakıflar İl Müdürlüğü tarafından restore edilen Hocahasan Camii’nde namazını eda ettikten sonra caminin açılışını gerçekleştirdi.

Osmangazi Belediyesi tarafından daha önce çevre düzenlemesi yapılan, abdest alma yerleri ve tuvaletleri yenilenen Hocahasan Camii, Vakıflar İl Müdürlüğü tarafından restore edildi. Osmangazi Belediye Başkanı Mustafa Dündar, Cuma namazını kıldıktan sonra restore edilen camiinin açılış törenine katıldı. Caminin açılışını yapan Başkan Dündar, “Bu caminin yenilenmesinde katkısı olan herkese çok teşekkür ediyorum” dedi

Osmangazi Belediyesi olarak manevi değerlerinin yanında mahalle halkı için buluşma noktası olan camilerimize yönelik hizmetler gerçekleştirdiklerini belirten Başkan Dündar, “Bu kapsamda Hocahasan Camii’nin çevre düzenlemesi yaptık. Abdest alma yerleri ve tuvaletleri yeniledik. Vakıflar İl Müdürlüğü de caminin restorasyonunu gerçekleştirdi. Aynı şekilde geçtiğimiz yıl Altıparmak bölgesinde yer alan Şahabettin Paşa Camii’nin de bakım ve tadilatını yaparak, birtakım ihtiyaçlarını giderdik. Ardından Vakıflar İl Müdürlüğü bu caminin de restorasyonunu yaptı. Biz bir adım atıyoruz, Vakıflar İl Müdürlüğü de buna katkı koyuyor. Böylece camilerimiz güzelleşiyor. Kemerçeşme Camii’nin etrafındaki binaları kamulaştırarak yıktık ve caminin çevresini açtık. Bizim bu çalışmamızın sonrasında hayırsever bir vatandaşımız ve mahalle sakinleri, caminin

yıkılıp daha büyüğünün inşa edilmesi için çalışma başlattı. Biz de kendilerine destek olduk ve şuan cami yıkılarak yenisi inşa ediliyor. Çevre düzenlemesi ve dış cephe yenilemesi çalışmalarının dışında, ilçemizdeki tüm camilerimizin temizliklerini yapıyor, park ve bahçelerini yürütülen çalışmalarla güzelleştiriyoruz” diye konuştu.

 

AK Parti Osmangazi İlçe Başkanı Ali Yılmaz ve cami cemaatinin de katıldığı açılış töreninde okunan dualarla birlikte Hocahasan Camii yenilenen yüzüyle vatandaşların hizmetine sunuldu.

Load More Related Articles
Load More By admin
Load More In FOTO GALERİ
Comments are closed.

Benzer Haberler

Başkan Aydın’a DAĞDER’de Coşkulu Karşılama

Osmangazi Belediye Başkanı Erkan Aydın, ziyaret ettiği DAĞDER’de büyük ilgi ve coşkuyla ka…