Home EĞİTİM NURİ DEMİRCİ SADEKÂR’I OKURLARINA ANLATTI

NURİ DEMİRCİ SADEKÂR’I OKURLARINA ANLATTI

- Guncellenme Tarihi: 7 Aralık 2016 11:12
3 min read
NURİ DEMİRCİ SADEKÂR’I OKURLARINA ANLATTI için yorumlar kapalı
0

Nilüfer Belediyesi’nin düzenlediği “Şairin Şiir Evreni” etkinliğine konuk olan Nuri Demirci son kitabı Sadekâr ile ilgili okurlarıyla keyifli bir söyleşi gerçekleştirdi.

Nilüfer Belediyesi Kütüphane Müdürlüğü “Şairin Şiir Evreni” etkinlikleriyle şiir dünyasının önemli isimlerini Bursalılarla  buluşturmaya devam ediyor.

Nazım Hikmet Kültürevi’ndeki Şiir Kütüphanesi’nde düzenlenen “Şairin Şiir Evreni” söyleşisine bu kez yazın hayatını Bursa’da sürdüren Nuri Demirci konuk oldu. Hilmi Haşal’ın sorularıyla katılımcıları şiir evreninde yolculuğa çıkaran Nuri Demirci’nin söyleşisine Nilüfer Belediyesi Meclis Üyesi Aysel Okumuş, Nilüfer Kent Konseyi Başkanı Fehmi Enginalp, Nilüfer Kütüphane Müdürü Şafak Pala ve çok sayıda şiir tutkunu katıldı.

Mücevher gibi gördüğü Bursa’yı Sadekâr adlı kitabına konu ettiğini kaydeden Demirci, Osmanlı dönemindeki şehri ve yaşamı ele aldığını söyledi. Tarihe olan merakını da dile getiren Demirci, “Tarih büyülü bir şeydir. Tarih bilinmeyenleri veya bilinmesi istenmeyenleri arka odasında saklar. Ben okumalarla bu bilinmeyenleri gözler önüne sermeye çalışıyorum” dedi.

Bursa’daki yazın hayatı ve çalışmalara da kısaca değinen Demirci, her zaman paylaşıma hazır olduklarını ancak karşı tarafında edebiyata ve şiire ilgi gösterme arzusunda olması gerektiğine de vurgu yaptı.

Söyleşinin sonunda Nilüfer Belediyesi Meclis Üyesi Aysel Okumuş, Nilüfer Belediye Başkanı Mustafa Bozbey adına Nuri Demirci’ye teşekkür ederek özel tasarım portresini hediye etti. Demirci gecenin sonunda okurlarına Sadekâr adlı kitabını da imzaladı.

 

 

 

Load More Related Articles
Load More By admin
Load More In EĞİTİM
Comments are closed.

Benzer Haberler

Başkan Aydın, Almanya Hessen Eyaleti Bakanı Pentz’i Ağırladı

Osmangazi Belediye Başkanı Erkan Aydın, Almanya Federal Cumhuriyeti Hessen Eyaleti Avrupa …