Home EKONOMİ Garnizon Komutanı BUSİAD’ı ziyaret etti

Garnizon Komutanı BUSİAD’ı ziyaret etti

- Guncellenme Tarihi: 7 Aralık 2016 11:09
4 min read
Garnizon Komutanı BUSİAD’ı ziyaret etti için yorumlar kapalı
0

Bir süre önce Bursa Garnizon ve İl Jandarma Komutanlığı görevine atanan Tuğgeneral Ahmet Hacıoğlu, Bursa Sanayicileri ve İşadamları Derneği’ni (BUSİAD) ziyaret etti. Ziyarette BUSİAD Yönetim Kurulu Başkanı Günal Baylan ve Yönetim Kurulu Üyeleri hazır bulundu.garnizon-komutani-busiadi-ziyaret-etti-foto_01

Bursa Garnizon ve İl Jandarma Komutanı Tuğgeneral Ahmet Hacıoğlu, göreve geldikten bir süre sonra kendisini makamında ziyaret eden BUSİAD Yönetimine iade-i ziyarette bulundu. Gerçekleştirdikleri nezaket ziyaretinden dolayıTuğgeneral Ahmet Hacıoğlu’na teşekkür eden Başkan Günal Baylan, kendilerini ağırlamaktan dolayı büyük mutluluk duyduklarını belirtti. Bursa iş dünyası temsilcileri olarak kent adına katkı sağlayacak her türlü iş birliğine hazır olduklarını yineleyen Baylan, BUSİAD’ın 38 yıllık geçmişiyle kurulduğu günden bu yana iş dünyasına, kente ve ülkeye fayda sağlama misyonuyla hareket ettiğini hatırlattı.

Tuğgeneral Ahmet Hacıoğlu da Türk Silahlı Kuvvetlerinin gelişimi adına özellikle savunma sanayi alanında son yıllarda kat edilen mesafenin sevindirici olduğunun altını çizerek, özellikle yerli üretimin artması adına harcanan çabaların büyük önem taşıdığını kaydetti. Savunma sanayisinin Türk sanayiciler için önemli bir gelişim alanı sunduğuna değinen Tuğgeneral Hacıoğlu, “Son yıllarda bu alanda küçük ve orta ölçekli çok sayıda çözüm ortağı oluştu. Bu çözüm ortakları birbirinden değerli ve stratejik projelere imza atıyorlar. Ülkenin buna ihtiyacı olduğu bir gerçek. Önemli olan bu ihtiyacı karşılayacak doğru projeler üretmek ve bu projelerin hayata geçeceği en uygun zemini hazırlamak. Bursa, sahip olduğu sanayi alt yapısı ve köklü üretim geçmişiyle savunma sanayisinde daha hızlı gelişim gösterebilecek potansiyele sahip bir kent olma özelliği taşıyor” diye konuştu. Ziyaretin sonunda Günal Baylan günün anısına Tuğgeneral Ahmet Hacıoğlu’na plaket takdim ederken, Tuğgeneral Ahmet Hacıoğlu da Günal Baylan’a özel bir motiften oluşan çini tablo hediye etti.

Load More Related Articles
Load More By admin
Load More In EKONOMİ
Comments are closed.

Benzer Haberler

Başkan Aydın’a DAĞDER’de Coşkulu Karşılama

Osmangazi Belediye Başkanı Erkan Aydın, ziyaret ettiği DAĞDER’de büyük ilgi ve coşkuyla ka…