Anasayfa EKONOMİ Türkiye’nin En Çevreci Şampiyonu: İpeker Tekstil

Türkiye’nin En Çevreci Şampiyonu: İpeker Tekstil

2 min read
Türkiye’nin En Çevreci Şampiyonu: İpeker Tekstil için yorumlar kapalı
812

Türkiye İhracatçılar Meclisi’nin (TİM) düzenlediği İhracat Zirvesi 2016’da İpeker Tekstil, “Türkiye’nin En Çevreci Şampiyonu” ödülünü aldı.

 Ödülü, Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekci ve Maliye Bakanı Naci Ağbal’ın elinden alan İpeker Tekstil Yönetim Kurulu Üyesi İhsan İpeker, şunları söyledi:

“İpeker ürün gamının yüzde 48’ini biodegradasyon hızı yüksek ürünler oluşturmaktadır. Koleksiyonlarını; geri dönüşümlü plastik şişelerden elde edilmiş ipeksi kumaşlar, hammaddesi en düşük emisyon salınımı ile üretilen bakır ipeği gibi tamamı yüzde yüz Oeko-Teks Standard 100 ve GRS belgesine sahip ürünler oluşturmaktadır. İpeker ihracatta kullandığı ürünlerinde uyguladığı atık azaltımı, kaynağından ayrıştırma, enerji verimliliği, karbon ayak izi indirgeme ve daha az hammadde/su kullanılarak üretim yapma kriterlerini Türkiye’de en üst seviyede uygulamıştır. Çevreci ürün grubu ile Türkiye’yi 52 ülkede temsil etmesi ve bu alanda en yüksek ihracatı gerçekleştirmesi sebebi ile bu ödüle hak kazanmıştır.”

İPEKER ÖDÜLE DOYMUYOR

Öte yandan İpeker Tekstil, 2015 yılında Kocaeli Sanayi Odası tarafından Türkiye genelinde düzenlenen Şahabettin Bilgisu Çevre Ödülleri’nde “Karma Sektör Çevre Ödülü” ve yine aynı yıl BOSİAD’ın ilkini düzenlediği Çevreye Duyarlı Sanayi Tesisi Yarışması’nda ödül alan 3 firma arasında yer almıştı.

Yoruma Kapalı

Sizin İçin Seçilen

KESTEL VE MUDANYA’DA SU KESİNTİSİ

Bursa Büyükşehir Belediyesi BUSKİ Genel Müdürlüğü Elektrik Makina ve Malzeme İkmal Dairesi…