Home EKONOMİ UTİB 6. TÜRKİYE EV TEKSTİLİ TASARIM YARIŞMASI SONUÇLARI BELLİ OLDU

UTİB 6. TÜRKİYE EV TEKSTİLİ TASARIM YARIŞMASI SONUÇLARI BELLİ OLDU

- Guncellenme Tarihi: 29 Kasım 2016 11:01
4 min read
UTİB 6. TÜRKİYE EV TEKSTİLİ TASARIM YARIŞMASI SONUÇLARI BELLİ OLDU için yorumlar kapalı
0

“ÖZ ÇEKİM” TEMALI PERDE, EN İYİ TASARIM ÖDÜLÜ ALDI

Uludağ Tekstil İhracatçıları Birliği (UTİB) tarafından düzenlenen 6. Türkiye Ev Tekstili Tasarım Yarışması’nda, öz çekim, trafik ve şehir temalarından esinlenerek hazırlanan inovatif tasarımlar dereceye girdi.

UTİB Başkanı İbrahim Burkay “Türkiye’nin kilogram başı ihracat değeri 1.3 dolarken ev tekstilinde bu rakam 14 dolar. Bu başarıda sektörün inovasyona, modaya ve tasarıma yaptığı yatırımların katkısı büyük” dedi.screen-shot-2016-11-25-at-11-31-41 screen-shot-2016-11-25-at-11-29-46screen-shot-2016-11-25-at-11-31-30screen-shot-2016-11-25-at-11-29-54 Uludağ Tekstil İhracatçıları Birliği (UTİB) tarafından ev tekstili alanında katma değeri artırmak, modaya yön vermek ve yeni tasarımcıları sektöre kazandırmak için bu yıl altıncısı düzenlenen Türkiye Ev Tekstili Tasarım Yarışması’nda dereceye girenler ödüllendirildi. Yarışmada öz çekim yapan çocukların yüz ifadelerinden oluşan perde tasarımlarıyla Tuğçe Yıldırım birinciliğe layık görülürken, çocukların kendi şehirlerini tasarlayabildiği oyun halısı konsepti ile Mehmet Emre Ermiş ikinci ve trafikte bekleyen araçların kırmızı stop lambasından esinlenerek tasarladığı yatak örtüsü ile Dicle Göral üçüncü oldu. Yarışmada İnovasyon Ödülü’nü ise ofis ve evlerde masa ve odaları ayıran portatif seperatörler tasarlayan Ayça Dündar aldı.

UTİB Başkanı İbrahim Burkay Türkiye Ev Tekstili Tasarım Yarışması’nın önemine değinerek “Farkını Göster sloganı ile çıktığımız Türkiye’nin en moda ev tekstili tasarım yarışmamız ile uluslararası pazarlarda moda ve trend oluşturma yolunda emin adımlarla ilerliyoruz” dedi.

İnsanımızın geleceğine yapılan yatırım

UTİB Başkanı İbrahim Burkay, “Ülkemizin hedeflerine liderlik eden Bursa iş dünyası olarak Ar-Ge, inovasyon ve tasarım yapılan yatırımları bu topraklarda yaşayan insanımızın geleceğine yapılan yatırım olarak değerlendiriyoruz” şeklinde konuştu.

Tasarımcıları sektörle buluştururken, tasarımcı kimliğinin güçlenmesine rehberlik ettiklerini de belirten Burkay “Özellikle genç neslin yenilikçi bakış açısı önümüzdeki büyük hedeflerde belirleyici olacaktır. Türkiye’nin kilogram başı ihracat değeri 1.3 dolarken ev tekstilinde bu rakam 14 dolar. Bu başarıda sektörün inovasyona, modaya ve tasarıma yaptığı yatırımların katkısı büyük. Bu tarz yarışmalar hedefi daha da yukarılara taşıyacaktır” dedi.

 • Kazanımlara Ne Oldu?

  Atatürk dönemi ve sonrası; kendi öz sermayemizle yaptığımız tüm kazanımlarımızı nasıl kayb…
 • Nilüfer’de Su Kesintisi

  BUSKİ Genel Müdürlüğü İşletmeler 1.Bölge Dairesi Başkanlığı tarafından yapılacak çalışmala…
 • Stajyerler Oryantasyon Eğitiminde

  Bursa Büyükşehir Belediyesi, kurum bünyesinde yaz stajı yapan üniversite öğrencilerine dön…
Load More Related Articles
Load More By admin
 • Düdüklü Tencere!

  3 Uçak dolusu insanımız, arabalarla Almanya-  Berlin de maç izleme sahnesinde; “Almanlar b…
 • Zengin Gettolar!

  Çarşı-Pazardaki yangına cep de dayanmazken, Asgari ücret 17 bin 2 lirayken, açlık sınırı 1…
 • Elektriğe Yüzde 38 Zam!

  Enerji Piyasası Düzenleme Kurumu, elektriğe yüzde 38 zam geldiğini duyurdu. Yeni tarife 1 …
Load More In EKONOMİ
Comments are closed.

Benzer Haberler

Nilüfer’de Su Kesintisi

BUSKİ Genel Müdürlüğü İşletmeler 1.Bölge Dairesi Başkanlığı tarafından yapılacak çalışmala…