Home EĞİTİM UĞUR BÖCEKLERİ ÖDÜLÜ KUTLADI

UĞUR BÖCEKLERİ ÖDÜLÜ KUTLADI

- Guncellenme Tarihi: 23 Kasım 2016 10:30
4 min read
UĞUR BÖCEKLERİ ÖDÜLÜ KUTLADI için yorumlar kapalı
0

Mustafakemalpaşa Belediye Başkanı Sadi Kurtulan, Marmara Belediyeler Birliği (MBB) tarafından bu yıl 6.’sı düzenlenen ‘Altın Karınca Belediyecilik Ödülleri’ yarışmasında

kültür-sanat dalında birincilik kazanan Uğur Böceği Kültür Merkezi eğitmenlerine teşekkür yemeği verdi.

Sosyal hayata güç katarak mahalle kültürünü yaşatan, toplumda eğitimli, katılımcı ve bilinçli bireyler yetiştirilmesine olanak sağlayan Uğur Böceği Kültür Merkezi, 185 belediye arasından kazandığı birincilik ödülünün başarısını yemekle kutladı.ugur-bocekleri-odulu-kutladi-3

Karacabey BURFAŞ Tesisleri’ndeki yemekte merkez eğitmenleri ile bir araya gelen

Belediye Başkanı Sadi Kurtulan,  Mustafakemalpaşa Belediyesi’nin Büyükşehir ile bütünleşerek yeni bir vizyona sahip olduğunu söyledi.

Bu vizyonun yeni projelere ve başarılara kapılar açtığını belirten Başkan Sadi Kurtulan,

2009 yılında kurulan ve bugün 12 şubede faaliyet gösteren Uğur Böceği Kültür Merkezi’nin de üreten ve paylaşan büyük bir aile olarak bu vizyona güç kattığını dile getirdi.

‘Başarı tesadüf değildir, daha iyisini yapacağız’

Vatandaşlara sanatsal ve kültürel beceriler kazandırarak, mesleki ve sosyal gelişimlerini arttırmak amacıyla kurulan merkezde bu yıl 27 branşta 3 bin kursiyerin eğitim aldığını belirten Başkan Kurtulan; ” Uğur Böceği Kültür Merkezi, el sanatlarından mesleki ve teknik eğitimlere, dil ve müzik eğitimlerinden sahne sanatlarına, spordan unutulmaya yüz tutmuş Türk-İslam sanatlarına kadar uzanan geniş bir yelpazede kursiyerlerin sosyal gelişimine öncülük ediyor. Bu merkezlerde verilen eğitim modellerini vatandaşlarımız belirliyor. Bunun için anketler yapıyoruz. Vatandaş bu eğitimlerin kendi mahallesinde verilmesini istedi. Biz de her mahalleye bunları kazandırdık.  Bu sosyal etkileşimi arttırdığı gibi kursiyerlere farklı öğrenme avantajları da sağladı. Bu merkezler aracılığı ile başta kadınlarımız olmak üzere her yaştan insanı sosyal hayatın içine çektik. Bu başarılar tesadüf değildir. Çalışmanın ve inanmanın neticesidir. Yeni dönemde kurslarımızın sayısını ve niteliği de arttıracağız. Değer gören çalışmalar bizleri yenilerini hazırlamaya şevk ediyor. Daha iyisini hep beraber yapacağız. Tüm çalışanlarımızı ve projelerde emeği geçenleri kutluyorum ” dedi.

Load More Related Articles
Load More By admin
Load More In EĞİTİM
Comments are closed.

Benzer Haberler

Londra’nın Piccadily Caddesi, Ramazan ayı için süslendi

On binlerce ışıktan oluşan konsept, bağışlarla yapıldı. Belediye Başkanı Han, katkıda bulu…