Home EKONOMİ Osmangazi’den Yavru Vatan Kıbrıs’a Anlamlı Hizmet

Osmangazi’den Yavru Vatan Kıbrıs’a Anlamlı Hizmet

- Guncellenme Tarihi: 19 Kasım 2016 12:55
5 min read
Osmangazi’den Yavru Vatan Kıbrıs’a Anlamlı Hizmet için yorumlar kapalı
0

Osmangazi Belediyesi’nin kardeş şehirlerinden olan ve Osmangazi’nin desteği ile yapımı tamamlanan Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti Mehmetçik Belediye Parkı ve Atatürk Heykeli; Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’nin 2. Cumhurbaşkanı Mehmet Ali Talat’ın da katıldığı törenle hizmete açıldı.

Bu güne kadar yurt içi ve yurt dışında kardeşlik protokolü imzaladığı belediyelere olan işbirliklerine büyük önem veren ve her alan ikili işbirlikleri gerçekleştiren Osmangazi Belediyesinin kardeş belediyelere olan desteği de sürüyor. 2004 yılından bu güne kardeş şehir olan Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti Mehmetçik Belediyesi ile imzalanan protokol çerçevesinde, Osmangazi Belediyesinin destekleri ile yaptırılan Mehmetçik Belediye Parkı ve Atatürk Heykeli açılış töreninde konuşan Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti 2. Cumhurbaşkanı Mehmet Ali Talat, “Bu gün iki anlamlı töreni birden gerçekleştiriyoruz. Atatürk’ün ölümünün 78’inci ölüm yıldönümünde hem atamızı anmak, hem de yapımı tamamlanan Mehmetçik Belediye Parkımızın açılışı için toplandık. Bu park çok özel ve anlamlı bir yer. Sadece Mehmetçik için değil, ülkemiz içinde çok anlamlı aslında. 1970’li yıllarda askerlerimiz tarafından park haline dönüştürülen ve daha sonraki yıllarda da anlam ve önemini de yitirmeyen bir yer. Yapımına bu yıl başlanan ve Osmangazi Belediyesinin çok büyük katkıları ile yapılan park ve Atatürk heykeli, yaklaşık 700 bin liraya mal oldu. Bizlere her zaman destek olan Anavatanımız gibi, Mehmetçik Belediyemizin kardeş şehirlerinden Osmangazi Belediyesine de, anlamlı destekleri için teşekkür ediyorum” dedi.

SONY DSC
Mehmetçik Belediye Başkanı Cemil Sarıçizmeli de, yaptığı konuşmada, “Yaklaşık 2 bin 500 metrekarelik bir alanı kaplayan Mehmetçik Belediye Parkı ve Atatürk Heykeli’nin yapımına verdiği destekler için kardeş şehrimiz Osmangazi Belediye Başkanı Mustafa Dündar ve Osmangazi halkına çok teşekkür ediyorum. Geçmişi Kıbrıs savaşına dayanan ve bizler için çok özel bir öneme sahip bu park ve Atatürk heykeli, var olan kardeşlik ilişkilerimizi bir kat daha güçlendirmiştir” dedi. Törene Türkiye’den katılan Osmangazi Belediye Başkan Yardımcısı Kenan Akan; Mehmetçik Belediye Parkı’nın, içerisinde her türlü çocuk oyun gruplarının bulunduğu, zemin kaplama ve çevre düzenleme çalışmaları ile başta çocuklar olmak üzere Kıbrıs halkı için buluşma noktası olduğunu söyledi. Yapılan konuşmaların ardından Atatürk heykeli ve Mehmetçik Parkı, Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’nin 2. Cumhurbaşkanı Mehmet Ali Talat ve davetliler tarafından hizmete açıldı.

 

 

Load More Related Articles
Load More By admin
Load More In EKONOMİ
Comments are closed.

Benzer Haberler

Zabıta Ekiplerinden Dilencilere Operasyon

Nilüfer Belediyesi Zabıta Müdürlüğü ekipleri, rutin denetimler çerçevesinde vatandaşların …