Home EĞİTİM Osmangazi’de Nefes Kesen Tatbikat

Osmangazi’de Nefes Kesen Tatbikat

- Guncellenme Tarihi: 18 Kasım 2016 15:03
5 min read
Osmangazi’de Nefes Kesen Tatbikat için yorumlar kapalı
0

Osmangazi Belediyesinde gerçekleştirilen yangın tatbikatı nefesleri kesti. Yangın alarmı verilmesiyle başlayan tatbikat, belediye bahçesine sevk edilen itfaiye ve kurtarma araçlarının yangını söndürmesiyle son buldu. Belediye personeli alarmın ardından çok kısa sürede binayı boşalttı.

Osmangazi Belediyesi Sivil Savunma Uzmanlığı tarafından hazırlanan yangın tatbikatı başarılı bir şekilde tamamlandı. Osmangazi Belediyesi merkez binasındaki tatbikat yangın alarmının verilmesiyle start aldı. Alarmın ardından kısa sürede belediye personeli binayı boşaltırken, binanın bahçesine sevk edilen itfaiye ve arama kurtarma ekipleri mahsur kalan personeli kurtarmak için harekete geçti. İtfaiyenin merdivenle ikinci katta mahsur kalan personeli indirmesini, binaya giren acil yardım ekiplerinin yaralıları tahliye etmesi takip etti. Kısa bir sürede gerçekleştirilen tahliye işleminin ardından belediye personeli acil durum alanında toplandı. Tatbikatın son bölümünde belediye bahçesinde çıkarılan yangını söndürmek için yangın tüpleri kullanıldı. Defalarca tekrarlanan yangın söndürme işleminde belediye personeline eğitim de verildi

Gaziosmanpaşa Belediyesi, İş Sağlığı ve Güvenliği Birimi tarafından organize edilen yangın tatbikatı, Belediyemiz ”Sivil Savunma Arama-Kurtarma Ekibi” ve İtfaiye ekiplerinin katılımı ile başarılı bir şekilde gerçekleştirildi.

tatbikatİtfaiye Haftası dolayısıyla Afet durumlarında daha etkin müdahale amacıyla düzenlenen tatbikatta belediye personeli ile o sırada binada bulunan vatandaşların çalan sirenler eşliğinde binayı boşaltması yaklaşık 3,5 dakika sürdü. Bir önceki tatbikata göre yaşanan bir dakikalık gelişme memnuniyetle karşılandı. Temsili olarak çıkarılan yangın ile tatbikat gereği dumandan etkilenen bir belediye çalışanı kurtarma ekipleri tarafından halat ve sedye yardımı ile binadan başarıyla tahliye edildi. Yaralıya burada hazır bekleyen sağlık ekipleri tarafından ilk müdahalesi yapıldı. Belediye binasında mahsur kalan personel de itfaiye araçlarıyla binadan çıkartıldı. Tatbikatta bir yangın anında meydana gelebilecek yaralanmalar ve yapılması gereken ilk müdahaleler hakkında bilgi verildi.

Yangın tatbikatını izleyen Gaziosmanpaşa Belediye Başkanı Hasan Tahsin Usta, “Arama-Kurtarma ekibimizin gerçekleştirdiği bu yangın tatbikatında özellikle binayı tahliye aşamasında gösterilen gelişme ve gerekli müdahalelerin zamanında yapılması tatbikatımızın başarıyla tamamlanmasının göstergesidir. Arama-Kurtarma ekibimize ve tüm çalışma arkadaşlarımıza yangın tatbikatına yaptıkları katkı nedeniyle teşekkür ediyorum. Ülkemizin her türlü afet ve kazalardan uzak, hep birlikte güçlü yarınlara ulaşmasını diliyorum. Bu çalışmada bize destek veren kahraman İtfaiye Teşkilatımızın tüm çalışanlarının İtfaiye Haftası’nı da kutluyorum.” dedi.

 

 

 

Load More Related Articles
Load More By admin
Load More In EĞİTİM
Comments are closed.

Benzer Haberler

Başkan Aydın Hizmetlere Hızlı Başladı

Osmangazi Belediye Başkanı Erkan Aydın, seçimden önce verdiği sözleri yerine getirmeye baş…