Anasayfa Duyuru BUSKİ BORÇLARI İÇİN SON 10 GÜN

BUSKİ BORÇLARI İÇİN SON 10 GÜN

3 min read
BUSKİ BORÇLARI İÇİN SON 10 GÜN için yorumlar kapalı
985

BUSKİ Genel Müdürlüğü borçların yeniden yapılandırılabilmeleri için tanınan sürenin 25 Kasım 2016’da sona ereceğine dikkat çekti. Borçlarını henüz yapılandırmayan abonelerin bir an önce harekete geçmeleri gerektiğini belirtti.

Bazı alacakların yeniden yapılandırılmasına ait kanun kapsamında BUSKİ’ye borcu olan abonelerin borçlarını yeniden yapılandırabilmeleri için son 10 günlük zaman dilimine girildi. Borçların yeniden yapılandırılabilmesi için tanınan süre 25 Kasım Cuma günü mesai bitiminde sona eriyor.

BUSKİ’nin Acemler’deki merkez binası ile bütün ilçe şube müdürlüklerine başvurular yapılabilecek.

Borçlar peşin ödenebileceği gibi 6 ile 18 ay arasında değişen taksitlerle de ödeme yapılabilecek. Uygulama, 30.06.2016 tarihi dahil olmak üzere bu tarihten önce olduğu halde kanunun yayımlandığı tarih itibarıyla ödenmemiş bulunan borçları kapsıyor. Su ve atık su bedeli alacakları ile bu alacaklara bağlı faiz, gecikme faizi, gecikme zammı gibi sözleşmelerde düzenlenen her türlü ceza ve zamlar, borçların yeniden yapılandırılmasına ilişkin düzenlenen kanun kapsamında yer alıyor.

Yüzde 50 indirim

30.06.2016 tarihi itibariyle gecikmiş su ve atık su borçlarında Yurtiçi Üretici Fiyat Endeksi (Yİ-ÜFE) oranında güncellemenin yapılacağı uygulama kapsamında, peşin ödemelerde Yİ-ÜFE oranında hesaplanan tutardan ayrıca yüzde 50 indirim uygulanacak. 6552 sayılı kanun kapsamında devam eden borçların yeniden yapılandırılması uygulamasında ise vadesi 31.12.2011 tarihinden önce olan 50 TL ve altındaki borçların silinmesi ile davaya konu edilen alacakların yeniden yapılandırılması yer alıyor.

Yoruma Kapalı

Sizin İçin Seçilen

Bakan Yanık’tan, Marmaris yangınında vefat eden Şahin Akdemir’in ailesine başsağlığı telefonu

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Derya Yanık, Marmaris’te yangın söndürme ekiplerine gönüll…