Home GÜNCEL GÖRÜKLE’YE YENİ BULVAR

GÖRÜKLE’YE YENİ BULVAR

- Guncellenme Tarihi: 2 Kasım 2016 12:51
4 min read
GÖRÜKLE’YE YENİ BULVAR için yorumlar kapalı
0

BURSA’DA ULAŞIMIN SORUN OLMAKTAN ÇIKMASI İÇİN YOL ÇALIŞMALARINA YILDA 200 MİLYON LİRANIN ÜZERİNDE KAYNAK AKTARAN BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ, NİLÜFER’İN GÖRÜKLE SEMTİNE DE YENİ BİR BULVAR KAZANDIRIYOR.

Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe, 1,5 kilometre uzunluğundaki Atatürk Bulvarı için 1,5 milyon TL’lik yatırım yapıldığını söyledi.

Bursa’da ulaşımın sorun olmaktan çıkması için yol çalışmalarına yılda 200 milyon liranın üzerinde kaynak aktaran Büyükşehir Belediyesi, Nilüfer’in Görükle semtine de yeni bir bulvar kazandırıyor. Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe, 1,5 kilometre uzunluğundaki Atatürk Bulvarı için 1,5 milyon TL’lik yatırım yapıldığını söyledi.

Bursa’yı ulaşılabilir bir kent haline getirmek amacıyla raylı sistem yatırımlarının yanı sıra her yıl yol projelerine 200 milyon TL üzerinde kaynak aktaran Büyükşehir Belediyesi, ihtiyaç duyulan tüm bölgelere yeni yollar açıyor. Ankara yolunun yükünü önemli ölçüde azaltacak olan 30 metrelik yol çalışmaları aralıksız devam ederken, Nilüfer ilçesinde yeni yapılaşma yoğunluğunun her geçen arttığı Görükle semtine de yeni bir bulvar kazandırılıyor. Görükle merkezinden batıya doğru yeni yerleşim alanlarına uzanan 1,5 kilometre uzunluğundaki Atatürk Bulvarı’nda çalışmalar hızla sürüyor.

Her iş günü bina yıkıyoruz
Yeni açılan Atatürk Bulvarında devam eden çalışmalarını yerinde inceleyen Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe, en çok önem verdikleri alanlardan birinin kent içi ulaşım sorunu olduğunu söyledi. Bu sorunun çözümü noktasında yeni yollar, caddeler, bulvarlar açmak için her iş günü bina yıktıklarını hatırlatan Başkan Altepe, “Her yıl yol açma ve genişletme çalışmaları için 200 milyon liranın üzerinde yatırım yapıyoruz. Nilüfer ilçemizin Görükle bölgesine de büyük bir bulvar kazandırıyoruz. Merkezden başlayıp, batıya doğru yeni yerleşim alanlarına uzanan 1,5 kilometre uzunluğundaki bu yol için de 1,5 milyon liralık yatırım yapıyoruz. Altyapı, tretuvarları ve asfaltıyla güzel bir bulvar olacak. Şimdiden Görükle bölgesine hayırlı olsun” dedi.22616_img_3538_201610281620

 

Load More Related Articles
Load More By admin
Load More In GÜNCEL
Comments are closed.

Benzer Haberler

Tarihi Hanlar Bölgesi’nde ‘Kahve Buluşması’

Bursa Büyükşehir Belediyesi tarafından bu yıl 3’üncüsü düzenlenen ‘Kahve sohbetleri gecesi…