Home Duyuru Altın Karınca ödülleri sahiplerini buldu…

Altın Karınca ödülleri sahiplerini buldu…

- Guncellenme Tarihi: 3 Ekim 2016 15:30
13 min read
Altın Karınca ödülleri sahiplerini buldu… için yorumlar kapalı
0

22522_mst_0632_2_201610021417MARMARA BELEDİYELER BİRLİĞİ (MBB) TARAFINDAN BU YIL 6.’SI GERÇEKLEŞTİRİLEN ALTIN KARINCA BELEDİYECİLİK ÖDÜLLERİ, İSTANBUL’DA DÜZENLENEN TÖRENLE SAHİPLERİNİ BULDU.
Condrad İstanbul Bosphorus Otel’de yapılan ve 80 belediyenin ödüllendirildiği törene, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, MBB ve Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı  Recep Altepe ve birliğe üye belediyelerin başkanları katıldı.
– Törenin açılış konuşmasını gerçekleştiren MBB ve Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı  Recep Altepe, yerel yönetimlerin uyguladığı başarılı projeleri ödüllendirerek  iyi uygulama örneklerinin tanıtılmasını ve yaygınlaştırılmasını hedefleyen Altın Karınca Belediyecilik Ödülleri ile yaşam kalitesi yüksek, sürdürülebilir şehir yaşamına katkıda bulunmayı hedeflediklerini söyledi.
İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş ise, Marmara Belediyeler Birliği’nin kuruluşunun 41. yılında ‘41 kere Maşaallah’ dedirtecek büyük çapta organizasyonlarımıza attığını ve her geçen gün gelişerek güçlendiğini kaydederek, ödül alan belediyeleri tebrik etti.

Marmara Belediyeler Birliği (MBB) tarafından bu yıl 6.’sı gerçekleştirilen Altın Karınca Belediyecilik Ödülleri, İstanbul’da düzenlenen törenle sahiplerini buldu. İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş’ın da katıldığı törende belediyelere plaketlerini takdim eden MBB ve Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe, yerel yönetimlerin uyguladığı başarılı projeleri ödüllendirerek iyi uygulama örneklerinin tanıtılmasını ve yaygınlaştırılmasını hedefleyen Altın Karınca Belediyecilik Ödülleriyle yaşam kalitesi yüksek, sürdürülebilir şehir yaşamına katkıda bulunmayı hedeflediklerini söyledi.22522_mst_0587_2_201610021417

Conrad İstanbul Bosphorus Otel’de yapılan törene, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, MBB ve Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe ve birliğe üye belediyelerin başkanları katıldı. MBB tarafından geleneksel hale getirilen ödül töreninde; ‘Afet Yönetimi’, ‘İmar Şehircilik ve Estetik’, ‘Kurumsal Yönetim ve Gelişim’, ‘Kültür ve Sanat’, ‘Toplum Düzeni ve Sosyal Hizmetler’, ‘Ulaşım ve Altyapı Hizmetleri’, ‘Yeşil Alan ve Çevre Yönetimi Hizmetleri’, ‘Ar-Ge ve İnovasyon’ gibi kategorilerde 80 belediyeye ödülleri takdim edildi. 2014 veya 2015 yılı içinde başlatılmış, uygulamaya konulmuş ya da tamamlanmış olan projelerin değerlendirmeye alındığı yarışmada, bu yıl ilk kez 2 kategoride 4 özel ödül ile Sponsor Özel Ödülü de verildi. ‘Tarihe Saygı’ ve ‘Tabiata Saygı’ adıyla 2 kategoride planlanan 4 özel ödülü Kocaeli Büyükşehir Belediyesi, İstanbul Büyükçekmece ve Küçükçekmece belediyeleri, Bursa Nilüfer Belediyesi ve Edirne Belediyesi alırken, Sponsor olan Posta Gazetesi Özel Ödülü de Kocaeli Büyükşehir Belediyesi’nin oldu. Sunuculuğunu İnci Ertuğrul’un yaptığı törende dereceye girenlere plaketleri, MBB ve Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe ile İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş birlikte verdi.

Törenin açılış konuşmasını gerçekleştiren MBB ve Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe, ödül alan belediyeleri kutladı. Şehirlerin ortaya çıkardığı her zenginliğin ülkelerin hedeflediği refah seviyesine ulaşması için zemin hazırladığını kaydeden Başkan Altepe, kent hayatını destekleyen her faaliyetin aslında ülkeleri de bir adım öne çıkarttığını söyledi. Marmara Bölgesindeki şehirlerin Türkiye’nin gelişimi noktasında büyük öneme sahip olduğunu belirten Başkan Altepe, “Bu bölgede her gün, modern alt ve üst yapısı olan yaşanılır yerler inşa etmek için dünya çapında ses getirecek yeni projelere start veriliyor. Bu tür projeler etkili şekilde tanıtılmalı ve teşvik edilmelidir. Birliğimizin tüzüğünde belirlenmiş görevlerinden biri de üyeleri arasında bilgi ve deneyim paylaşımı sağlamak, bu amaçla örnek iyi uygulamaları desteklemek ve üyeleri arasında yaygınlaştırmaktır. Bu sorumluluk doğrultusunda düzenlediğimiz Altın Karınca Ödülleriyle tüzüğümüzde yer alan bu görevimizi de en iyi şekilde yerine getirmeye gayret ediyoruz” dedi.

Başkan Altepe, konuşmasında çevre, şehir ve kültür üçgenine dikkat çekti. Altın Karınca Ödüllerinde bu yıl ilk kez çevre, şehir ve kültür eksenli özel ödüller planladıklarını kaydeden Başkan Altepe, bu alanda öne çıkan projeleri de geleceğe taşımak istediklerini belirtti. Kentlerin tarihi dokusunun ve kültürel kimliğinin korunması için hassasiyetle yürütülen projelerin kent hafızasının muhafaza edilmesi açısından büyük önem taşıdığını dile getiren Başkan Altepe, şehirlerin kendi özgün kimliklerini oluşturmaları ve bu kimlikleri geleceğe taşırken modern yaşama uygun projelerle desteklemenin geleceğe yön verme becerisinin bir parçası olduğunu kaydetti. Başkan Altepe, “Altın Karınca Ödülleri kapsamında bu yıl ilk kez Tabiata Saygı Ödülü ve Tarihe Saygı Ödülü vereceğiz. Böylelikle medeniyetlerin hem beşiği hem de ilerleme kaynağı olan şehirleri özenle ve hassasiyetle yoğuran projeleri de teşvik etmeyi hedefliyoruz” diye konuştu.

Törende söz alan İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş ise, ödül alan belediyeleri tebrik etti. Marmara Belediyeler Birliğinin kuruluşunun 41. yılında ‘41 kere maşallah’ dedirtecek büyük çapta organizasyonlara imza attığını ve her geçen gün gelişerek güçlendiğini kaydeden Başkan Topbaş, “Altın Karınca Ödülleri’ne layık görülen tüm belediyeleri tebrik ediyorum. Bizler belediye başkanları olarak daha güzel yatırımları hizmete almak ve yarını şekillendirmek zorundayız. Yerel yönetimler olarak kendi bildiklerimiz ve yaptıklarımız bölgemizle sınırlı kalmıyor. Dünyayla paylaşımda bulunuyoruz. MBB de 41 yıldır bunu başarıyla gerçekleştirmekte. Bursa Büyükşehir Belediye Başkanımız Recep Altepe’yi kutluyorum. Giderek gelişen ve güçlenen bir birliği yönetiyor” şeklinde konuştu.
Başkan Topbaş, törende belediye başkanlarına tavsiyelerde de bulundu. Bugün başarmak isteyen bir belediye başkanının CEO gibi hareket etme zorunluluğunun bulunduğunu söyleyen Başkan Topbaş, “Şehirler aslında birer inovasyon merkezleridir. Bu bakımdan bir CEO gibi düşünmek ve çalışmak zorundayız. Rutin sistem içerisinde yer almamız mümkün değil. Dünyayı takip etmek ve ‘Neler yapabiliriz?’ bunu ortaya koymak durumundayız. Halk talep etmeden talep edileni ortaya çıkarmak gerekiyor. Büyük hayaller büyük keşifleri ortaya koyar. Ülkeler yerelden kalkınır. Kentlilik duygusu yerelden oluşur. Bu bakımdan büyük sorumluluk içerisindeyiz” ifadelerini kullandı.

Load More Related Articles
Load More By admin
Load More In Duyuru
Comments are closed.

Benzer Haberler

Büyükşehir’den Yoğun Bayram Mesaisi

Bursa Büyükşehir Belediyesi, Tarım Peyzaj AŞ marifetiyle Kurban Bayramı tatili boyunca baş…