Anasayfa GÜNCEL ‘ÇOCUKLARIMIZIN HAKLARINI KORUYALIM’

‘ÇOCUKLARIMIZIN HAKLARINI KORUYALIM’

3 min read
‘ÇOCUKLARIMIZIN HAKLARINI KORUYALIM’ için yorumlar kapalı
615

Mustafakemalpaşa Belediye Başkanı Sadi Kurtulan, Dünya Çocuk Hakları Günü’nde

Sınav Koleji öğrencilerini misafir etti.

20 Kasım Dünya Çocuk Hakları Günü’nde kamu kurumlarına giderek, çocuk hakları konusunda duyarlılık oluşturan Mustafakemalpaşa Sınav Koleji 3. sınıf öğrencileri, Belediye Başkanı Sadi Kurtulan’ı ziyaret etti.

MUSTAFAKEMALPAŞA (2)

Minik misafirlerini Belediye Meclis Salonu’nda ağırlayan Başkan Sadi Kurtulan, ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getirerek, öğrencilerin yerel yönetim çalışmaları ve çocuklar için hazırlanan projelere ilişkin sorularını yanıtladı.

Çocuklara haklarını öğrenebilme ve savunabilme yetenekleri kazandırılmasının gerekliliğini kaydeden Başkan Kurtulan, toplumun ancak çocuklarına sahip çıkarak güçlü bir gelecek kurabileceğini söyledi.

Her çocuğun öncelikle eğitim ve sağlık gibi başlıca imkânlardan yararlanarak, barış içinde yaşama hakkına sahip olduğunu dile getiren Başkan Sadi Kurtulan; ” Çocuklar bir toplumun aldığı nefestir. Onların hayallerine ortak olmak, haklarını korumak da biz yetişkinlerin sorumluluğundadır. Türkiye’nin her kurumu çocukların en iyi şekilde yetişmesi ve faaliyet alanlarının arttırılması için seferber oluyor. Çocuklara yönelik yaşam alanlarını arttırmak da bizlerin görevi. Çocuklar için oyun, spor ve park alanları hazırlamanın dışında, kültürel ve eğitim çalışmalarını da her zaman destekliyoruz. Çocuklarımızın her türlü şiddetten uzak yaşayacağı bir dünya özlemiyle 20 Kasım Dünya çocuk Hakları Günü’nü kutluyorum” dedi.

Başkan Sadi Kurtulan, ‘Her Çocuk Hakkıyla Doğar’, ‘Ben Çocuğum Haklarımla Varım’ dövizleri taşıyan çocuklara belediye binasını gezdirerek, hediyeler verdi.

 

 

Yoruma Kapalı

Sizin İçin Seçilen

Yetki Belgesi Almayan Mezarlıklarda İşlem Yapamayacak

İnegöl Belediye Meclisinin aldığı karar gereği, belediyeye bağlı mezarlıklarda mezar yapım…