Home GÜNCEL BEBKA’NIN 13’NCÜ KALKINMA KURULU TOPLANTISI ESKİŞEHİR’DE YAPILDI…

BEBKA’NIN 13’NCÜ KALKINMA KURULU TOPLANTISI ESKİŞEHİR’DE YAPILDI…

- Guncellenme Tarihi: 1 Ekim 2015 13:18
6 min read
BEBKA’NIN 13’NCÜ KALKINMA KURULU TOPLANTISI ESKİŞEHİR’DE YAPILDI… için yorumlar kapalı
0

Bursa Eskişehir Bilecik Kalkınma Ajansı’nın (BEBKA) 13’ncü Kalkınma Kurulu Toplantısı’nda, Kalkınma Kurulu Başkanlığı’na oy birliğiyle Eskişehir Ticaret Borsası Başkanı Ömer Zeydan seçildi. Kalkınma Kurulu Başkan Vekilliğini ise Bilecik İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Halis Nalbant yapacak.

BEBKA’nın 13’ncü Kalkınma Kurulu Toplantısı Eskişehir’de; BEBKA Yönetim Kurulu Başkan Vekili ve Eskişehir Valisi Güngör Azim Tuna’nın yanı sıra BEBKA Kalkınma Kurulu Üyelerinin geniş katılımıyla yapıldı.

  1. Kalkınma Kurulu Toplantısı’nın açılışında konuşan BEBKA Yönetim Kurulu Başkan Vekili ve Eskişehir Valisi Güngör Azim Tuna, BEBKA’nın önemli işlere imza atan bir oluşum olduğuna dikkat çekti. Vali Tuna, Kalkınma Kurulu’nda göreve yeni seçilen başkan, başkan yardımcısı ve divan katip üyelerinin başarılı çalışmalara imza atmaya devam edeceğine inandığını söyledi.

Benim için en değerli zaman dilimi

BEBKA Kalkınma Kurulu’nun önceki başkanı Hasan Çepni ise yaptığı veda konuşmasında, BEBKA Kalkınma Kurulu’nda 2 yıl başkan yardımcılığı ve 2 yıl da başkanlık görevini yaptığını hatırlattı. Çepni, bu süreler zarfında bölgesel kalkınmaya yönelik projelerin gerçekleştirildiğini söyledi. Çepni, “Benim için bu güzide toplulukta geçirdiğim zamanlar, en önemli ve değerli zaman dilimi olacaktır” dedi.

Hasan Çepni, sözlerini görev süresi boyunca kendisine destek verenlere teşekkür ederek tamamladı.

Zeydan, başkanlığa oy birliğiyle seçildi

Açılış konuşmalarının ardından geçilen başkanlık ve divan katip üyeliği seçiminde, BEBKA Kalkınma Kurulu Başkanlığı’na Eskişehir Ticaret Borsası Başkanı Ömer Zeydan, Başkan vekilliğine Bilecik İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Halis Nalbant oybirliğiyle seçildi. Kalkınma Kurulu katip üyeliklerine ise Bursa İl Kültür ve Turizm Müdürü Abdullah Damar ve MÜSİAD Eskişehir Şube Başkanı Abdul Vahap Satıcıoğlu getirildi.

BEBKA Kalkınma Kurulu Başkanlığı’na oy birliği ile seçilen Ömer Zeydan, yaptığı teşekkür konuşmasında, “Sizlerin güveni ve teveccühü ile bizlere tevdi ettiğiniz bu anlamlı görevi ifa etmemiz için verdiğiniz destek ile yeni seçilen Kalkınma Kurulu Üyesi arkadaşlarımın ve şahsım adına teşekkür ederim” dedi.

Ortak dil ve fikir birliği

Başkanlık görevini devraldığı Hasan Çepni’ye de gösterdiği özverili çalışmalardan ötürü teşekkür eden Zeydan, “Bizler, tecrübesi ve fikirleri ile ajansın yol göstericisi olan Kalkınma Kurulu üyeleri olarak bundan önce olduğu gibi ortak dil ve fikir birliği ile hep birlikte hareket etmeye, kurumsal bilgi ve tecrübelerimizi paylaşmaya devam edeceğiz” diye konuştu.

Zeydan’ın açıklamalarının ardından toplantı, geçen dönem görev yapanlara plaket takdimi ve BEBKA Genel Sekreteri Tamer Değirmenci’nin 2015 yılı ara faaliyet raporu sunumu ve diğer gündem maddelerinin görüşülmesiyle sona erdi.

 

Load More Related Articles
Load More By admin
Load More In GÜNCEL
Comments are closed.

Benzer Haberler

Başkan Aydın, Almanya Hessen Eyaleti Bakanı Pentz’i Ağırladı

Osmangazi Belediye Başkanı Erkan Aydın, Almanya Federal Cumhuriyeti Hessen Eyaleti Avrupa …