Home EKONOMİ Matlı’dan ihracat değerlendirmesi

Matlı’dan ihracat değerlendirmesi

- Guncellenme Tarihi: 7 Ağustos 2015 12:02
2 min read
Matlı’dan ihracat değerlendirmesi için yorumlar kapalı
0

Bursa Ticaret Borsası Yönetim Kurulu Başkanı Özer Matlı, Temmuz ayında ihracatın geçen yılın aynı ayına göre yüzde 13 düşerek 10 milyar 857 milyon dolar olarak gerçekleşmesiyle ilgili yaptığı değerlendirmede, “Ülke ekonomisinin tekrar eski istikrarına kavuşmasını ve siyasilerimizin bu süreci uzatmamasını temenni ediyoruz” dedi.

Son 12 aylık ihracatın geçen yılın aynı dönemine göre yüzde 4,9 düşerek 148 milyar 567 milyon dolara gerilediğine değinen Matlı “Bursa`nın ihracatı da bir önceki yılın aynı dönemine göre yüzde 13,5 azalarak, 930 milyon 344 bin dolar olarak gerçekleşti. Maalesef düşüş tarım ürünleri ihracatında da sürüyor. Bursa`nın Temmuz ayı tarım ürünleri ihracatı geçtiğimizin yılın aynı dönemine göre yüzde 4 azalarak, 22 milyon 570 bin dolar olarak gerçekleşti ve son bir yıllık ihracat sonuçları 2015 ile ilgili 173 milyar dolarlık yılsonu hedefinin uzağında kaldı” şeklinde konuştu.

BTB Yönetim Kurulu Başkanı Matlı açıklamasının sonunda “Gelinen nokta bizlere göstermektedir ki, bir an önce hükümetin kurulması ve piyasalardaki bu çekimserliğin azalması gerekiyor. Bizler iş dünyasının temsilcileri olarak ülke ekonomisinin yeniden istikrarına kavuşmasını, ihracat artışının eski seviyelerine dönmesini ve siyasilerimizin bu süreci uzatmamasını temenni ediyoruz” değerlendirmesinde bulundu.

Load More Related Articles
Load More By admin
Load More In EKONOMİ
Comments are closed.

Benzer Haberler

Suuçtu Şelalesi Seyir Terası ve Genel Bakım Çalışmaları Başladı

Her mevsim ziyaretçilerine ayrı bir görsel şölen sunan Mustafakemalpaşa’nın Suuçtu Şelales…