Home GÜNCEL Arap Ülkeleri Konseyi’nden Suuçtu ziyareti!

Arap Ülkeleri Konseyi’nden Suuçtu ziyareti!

- Guncellenme Tarihi: 5 Ağustos 2015 16:44
4 min read
Arap Ülkeleri Konseyi’nden Suuçtu ziyareti! için yorumlar kapalı
0

Mustafakemalpaşa Belediye Başkanı Sadi Kurtulan, Körfez Arap Ülkeleri İşbirliği Konseyi Standardizasyon Teşkilatı (GSO) Başkanı Nabil Bin Ameen Molla ile dostluk görüşmesinde bulundu.

TSE ile imzalanan Aksiyon Planı Yol Haritası’nın hayata geçirilmesi için Türkiye’ye gelen GSO Başkanı Nabil Molla, son yıllarda Arap turistlerin ilgisini hızla çeken Mustafakemalpaşa’nın doğa cenneti Suuçtu Şelalesi ve Tabiat Parkı’nı gezerek, Belediye Başkanı Sadi Kurtulan ile bir araya geldi.

Nabil Molla’nın Mustafakemalpaşa’yı ziyaretinden duyduğu memnuniyeti dile getiren Başkan Kurtulan, TSE ve GSO’nun bölgesel ve uluslararası arenada ortak hareket etmesini öngören protokolün hayırlı olmasını diledi.

‘Bölge turizmini canlandıracağız’

Suuçtu Şelalesi’ni gezen heyete bölgesel turizm çalışmaları hakkında bilgiler veren Başkan Sadi Kurtulan, turist hareketliliğini Mustafakemalpaşa’ya taşımak istediklerini, bu doğrultuda termal ve doğa turizmini canlandıracak atılımlara ihtiyaç duyulduğunu dile getirdi.

unnamed (14)

Mustafakemalpaşa’nın özellikle Arap turistlerin Bursa ziyaretlerindeki önemli gezi rotalarının başında geldiğini belirten Başkan Kurtulan; ” Suuçtu Şelalesi ve Tümbüldek Kaplıcaları marka değeri olan doğal güzelliklerimizin başında geliyor. Fotoğraf sanatçılarından, doğa sporcularına uzanan geniş bir yelpazede yerli ve yabancı turistlere doğal bir platform sunan bu değerlerimizi yeni çalışmalarla dünyaya tanıtacağız” dedi. GSO Başkanı Nabil Bin Ameen Molla da misafirperverliğinden dolayı Belediye Başkanı Sadi Kurtulan’a teşekkür etti.

Nabil Molla; ” Türkiye ile Arap ülkeleri arasında güçlü bir tarih ve kültür hafızası var. Son yıllarda ülkeler arasındaki ticaret ve turizm hacmi arttı. Bursa’ya 40 yıl önce ziyaret etmiştim. Yıllar sonra bu kente tekrar gelerek, hem anılarımızı tazeledik hem de dostlarımızla buluştuk. Güzelliğini daha önce duyduğum Suuçtu Şelalesi’ne gelmek nasip oldu. Doğa oldukça etkileyici ve temiz bir havası var. Konseyi Teşkilatı olarak daha geniş bir katılımla Bursa’yı ziyaret etmek istiyoruz” dedi.

Load More Related Articles
Load More By admin
Load More In GÜNCEL
Comments are closed.

Benzer Haberler

İznik’te Kupalar Sahiplerini Buldu

Türkiye Süper Enduro Şampiyonası’nın açılış ayağı yarışları İznik’te gerçekleşti. İznik Be…