Home GÜNCEL İzmir – Mudanya yolu bağlantısında sona gelindi!

İzmir – Mudanya yolu bağlantısında sona gelindi!

- Guncellenme Tarihi: 25 Kasım 2016 15:36
4 min read
İzmir – Mudanya yolu bağlantısında sona gelindi! için yorumlar kapalı
0

Bursa Büyükşehir Belediyesi tarafından yaptırılan ve İzmir yolunu Özlüce, Ertuğrul ve Mineraliçavuş üzerinden Balat ve Geçit ile Mudanya yoluna bağlayan yeni ana arterde çalışmalar tamamlanma aşamasına geldi. Güzergah üzerinde kalan hipodrom binalarından bir kısmı yıkılırken, yeni yol ile ikiye ayrılan Hipodrom bölgesindeki ahırlar yol altına yapılan tünelle birbirine bağlandı. Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe, yaklaşık 40 milyon TL’ye mal olan yolun Nilüfer Organize Sanayi Bölgesi girişindeki kavşak düzenleme çalışmasının tamamlanmasının ardından hizmete açılacağını söyledi.

recep1

Yeni yol açma ve yol genişletme, köprü ve kavşak düzenlemeleri ve raylı sistem yatırımlarıyla Bursa’da ulaşım sorununa köklü çözümler üreten Büyükşehir Belediyesi, kent merkezindeki ana yolların trafik yükünü daha da azaltacak alternatif bir yolu daha Bursa’ya kazandırıyor. Mudanya yolu üzerindeki Organize Sanayi Bölgesi ile İzmir yolu üzerindeki Nilüfer Organize Sanayi Bölgelerine gelen ağır tonajlı araçları merkez trafiğine sokmadan doğrudan sanayi bölgelerine ve çevre yoluna yönlendirme amacıyla projelendirilen İzmir yolu – Mudanya yolu bağlantısında çalışmalar tamamlanma aşamasına geldi. İzmir yolundan Özlüce, Ertuğrul ve Minareliçavuş üzerinden Balat ve Geçit ile Mudanya yoluna bağlanan yeni yolun en önemli noktalarından biri olan hipodrom bölgesi de tamamlandı. Çalışmalar kapsamında hipodrom binalarının bir kısmı yıkılırken, yol ile ikiye ayrılan hipodromdaki ahırlar bölgesi de yolun altından tünelle birbirine bağlandı. Halen yolun Nilüfer Organize Sanayi Bölgesi girişindeki kavşak düzenleme çalışmaları devam ederken, yeni yolun önümüzdeki günlerde ulaşıma açılması hedefleniyor.

Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe, beraberindeki Genel Sekreter Yardımcısı Mustafa Altın ile birlikte yolun hipodrom bölgesindeki kısmında incelemelerde bulundu. Yaklaşık 40 milyon TL’ye mal olan yol ile sanayi bölgelerine gelen araçların kent merkezine girmeyeceğini ve böylelikle trafiğin yüklerinden arınacağını belirten Başkan Altepe, “Nilüfer Organize Sanayi Bölgesi girişindeki kavşak düzenleme çalışması ile birlikte önemli kilit noktalardan birini daha açmış olacağız. Önümüzdeki günlerde hizmete açacağımız yeni yolun başta sanayi bölgelerimiz olmak üzere tüm Bursa’ya hayırlı olmasını diliyorum” dedi.

Load More Related Articles
Load More By admin
Load More In GÜNCEL
Comments are closed.

Benzer Haberler

Başkan Aydın: Başarı ve Üretimin Cinsiyeti Yoktur

Yenişehir Girişimci Kadınlar Derneği’nin ilk toplantısına katılan Belediye Başkanı Davut A…