Home GÜNCEL Yıldırım’da yeşil seferberlik

Yıldırım’da yeşil seferberlik

- Guncellenme Tarihi: 30 Haziran 2015 09:59
3 min read
Yıldırım’da yeşil seferberlik için yorumlar kapalı
0
‘Yeşil Yıldırım’ hedefi doğrultusunda ilçedeki yeşil alan oranını arttırmayı öncelikli hedef olarak belirlediklerini aktaran Yıldırım Belediye Başkanı İsmail Hakkı Edebali, “Haziran ayı içerisinde ilçemizin farklı noktalarında gerçekleştirilen bin 198 ağaç dikimiyle birlikte bahar aylarında, ağaç dikim mevsiminin başlamasından bu güne, ilçeye kazandırdığımız ağaç sayısı 10 bine ulaştı” dedi.
Daha yaşanabilir bir şehir hedefi ile çalıştıklarını ifade eden Yıldırım Belediye Başkanı İsmail Hakkı Edebali, “Park ve Bahçeler Müdürlüğümüz eliyle ilçemizin farklı noktalarına bin 198 ağaç ve çalı fidanı ile 37 bin 633 çiçek diktik. Böylece dikim mevsiminin başladığı bahar aylarından bu güne ilçemize yaklaşık 10 bin ağaç ve 200 binin üzerinde çiçek kazandırdık. Yıldırım’ın daha yeşil bir ilçe olması adına çalışmalarımıza hız kesmeden devam edeceğiz” diye konuştu. Çevre konusuna sadece koruma eksenli yaklaşmadıklarının altını çizen Başkan Edebali, “Çevreyi korumakla yetinmiyor, aynı zamanda güzelleştiriyor, Yıldırım’a yeni yeşil alanlar kazandırıyoruz. Yıllarca ilçenin adeta kaderi olan plansız yapılaşmaya kurban edilen Yıldırım’ın ‘yeşili’ni yeniden ilçemize kazandıracağız” dedi.
YILDIRIM NEFES ALIYOR
Önümüzdeki dönemde de çevre odaklı projelerin artarak devam edeceğini belirten Başkan İsmail Hakkı Edebali, “Yıldırım’ın nefes almasını sağlayacak çalışmalarımız hız kesmeden devam edecek. Kentsel dönüşüm projesi ile birlikte ilçedeki yeşil alan oranı en az iki kat artacak. Kentsel dönüşüm ile birlikte ilçemizin mekânsal olarak çehresini değiştirirken sosyal donatı alanlarını da arttıracağız. Yıldırım’ı yeşil alanlarla donatacağız” ifadelerini kullandı.
Load More Related Articles
Load More By admin
Load More In GÜNCEL
Comments are closed.

Benzer Haberler

Hüdavendigâr Osmangazi Camii Dualarla İbadete Açıldı

Osmangazi Belediyesi’nin katkılarıyla hayırsever vatandaşlar tarafından Hüdavendigâr Mahal…