Anasayfa GÜNCEL Büyükşehir ile RUMELİSİAD Balkanlar’da el ele

Büyükşehir ile RUMELİSİAD Balkanlar’da el ele

4 min read
Büyükşehir ile RUMELİSİAD Balkanlar’da el ele için yorumlar kapalı
577

Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe, Bursa’nın, Türkiye ile Balkanlar arasında dostluk köprüsü kurduğuna işaret ederek, “Bursa’dan tüm coğrafyaların beklentisi var. Balkanlar’ın her ülkesinde ve her şehrinde ise Bursa’nın izleri var” dedi.

Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe’yi ziyaret eden RUMELİSİAD Yönetim Kurulu Başkanı Erol Kılıkçıer ve yönetim kurulu üyeleri, Balkanlar’da devam eden projelere RUMELİSİAD olarak destek vermek istediklerini söyledi.
Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe, RUMELİSİAD Yönetim Kurulu üyeleri ile Acemler’deki makamında bir araya geldi. Başkan Altepe, Balkanlar’da büyük etkisi olan Bursa’nın, Türkiye ile Balkanlar arasında dostluk köprüsü kurduğuna işaret ederek, “Bir tarih başkenti olan Bursa’dan tüm coğrafyaların beklentisi var. Balkanlar’la sıkı diyalogları olan Bursa ile Balkan ülkeleri arasındaki bu canlılık, bir avantaj. Balkanlar’ın her ülkesinde, her şehrinde Bursa’nın izleri var” diye konuştu.

“Hayırseverler ve iş adamları en büyük şansımız”
Başkan Altepe, Bursa’nın Balkanlar’da etkili olmasında hayırseverlerin ve iş adamlarının büyük payı olduğunu vurgulayarak, “Balkanlar ile ilgili çalışmalarda en büyük destek ve şansımız, hayırsever ve iş adamlarımızdır. Balkanlar’daki icraatlerin gerçekleştirilmesine verdikleri desteklerle ecdadın emanetine, oradaki değerlere sahip çıkılıyor. Bursalı hayırsever iş adamlarıyla gurur duyuyoruz” dedi.
Balkanlar’da bugüne dek yapılan ve yapımı devam eden yaklaşık 50’nin üzerinde eser olduğunu ifade eden Başkan Altepe, RUMELİSİAD’ın Sırbistan’a okul ve belediye binası, Sırbistan’ın Preopora bölgesinde okul onarımı ve Makedonya Kumanova’ya da yeni bir kültür merkezi kazandırdıklarını söyleyerek, desteklerinden dolayı RUMELİSİAD’lı sanayici ve işadamlarına teşekkür etti.
RUMELİSİAD Yönetim Kurulu Başkanı Erol Kılıkçıer de Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe’nin ‘Balkanlar’ın Büyük Başkanı’ olarak anıldığını ifade ederek, “Balkanlar ile ilgili üzerimize düşen görevi yapmaya hazırız” dedi.
Kılıkçıer’e ziyarette RUMELİSİAD Yönetim Kurulu üyeleri Emir Cemal Beşkardeş, Ömer Kumova ve Ersin Birnican da eşlik etti.

Yoruma Kapalı

Sizin İçin Seçilen

Bursa Valiliği açıkladı: İl ve ilçe nüfus müdürlükleri cumartesi ve pazar açık olacak

2021 Yükseköğretim Kurumları Sınavına (2021-YKS) katılacak adayların T.C. kimlik kartı baş…