Home EĞİTİM UİB, “Dış ticarette kullanılan belgeler” semineri düzenledi

UİB, “Dış ticarette kullanılan belgeler” semineri düzenledi

- Guncellenme Tarihi: 23 Haziran 2015 12:24
2 min read
UİB, “Dış ticarette kullanılan belgeler” semineri düzenledi için yorumlar kapalı
0

Uludağ İhracatçı Birlikleri (UİB) ‘Dış Ticarette Kullanılan Belgeler’ semineri düzenledi. Faveo Danışmanlık eğitmenlerinden Mehmet Kut tarafından verilen eğitime, çok sayıda ihracatçı firma temsilcisi katıldı.

UİB Konferans Salonu’nda gerçekleştirilen eğitimde konuşan Mehmet Kut, katılımcılara ithalat ve ihracat süreçlerinde kullanılan belgelerin yanı sıra, işlem akışları ile ilgili de bilgiler verdi.

Gün boyu süren eğitimde, katılımcılara dış ticarette kullanılan belgelerin önemini anlatan Mehmet Kut, kullanılacak belgelerdeki eksikliklerin veya hataların gecikmelere yol açacağını belirterek, “Dış ticaret işlemlerinde kullanılan uluslararası belgelerdeki eksiklikler ve hatalar özellikle ihracatta, ihracatçının ekstra ödemeler yapmasına ya da gecikmelere yol açar. Tüm bu belgelerin dikkatle ve büyük bir özenle hazırlaması olası kayıpların, zararların ya da gecikmelerin önüne geçilmesini sağlayacaktır” şeklinde konuştu.

UİB eğitimleri 24 Haziran Çarşamba günü “Yeni KDV Genel Tebliğine Uyumlu Dış Tic. Muhasebesi ve KDV İadesi Semineri” ile devam edecek.

Load More Related Articles
Load More By admin
Load More In EĞİTİM
Comments are closed.

Benzer Haberler

Bursa Hayvanat Bahçesi 25 Yaşında

Bursa’da yaklaşık 206 bin metrekarelik alanda 138 türden bini aşkın hayvana ev sahipliği y…