Home GÜNCEL Enderun usulü teravih namazı

Enderun usulü teravih namazı

- Guncellenme Tarihi: 22 Haziran 2015 13:01
3 min read
Enderun usulü teravih namazı için yorumlar kapalı
0

Osmanlı’dan kalma bir gelenek olan Enderun usulü teravih namazı, Büyükşehir Belediyesi’nin organizasyonuyla Bursa’da da yaşatılmaya başlandı.

Ramazan ayının ruhuna yakışır şekilde geçmesi için her türlü yatırımı yapan Bursa Büyükşehir Belediyesi, bu yıl ilk kez Enderun usulü teravih namazlarına start verdi.  Her gün başka bir imam hatibin kıldırdığı namazlar, Merinos Parkı’nda açık havada oluşturulan mescitte eda ediliyor.

namaz

İstanbul Eyüp Camii İmam Hatibi Metin Çakır’ın kıldırdığı teravih namazına katılan Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe, Ramazan ayının sultanlar ve evliyalar şehri Bursa’da en güzel şekilde geçmesi için hiçbir fedakarlıktan kaçınmadıklarını söyledi. Her yıl olduğu gibi bu yıl da Ramazan ayına dolu bir programla girdiklerini, teravihlerin başlamasıyla birlikte birbirinden farklı etkinliklere startı verdiklerini belirten Başkan Altepe, Enderun usulü namazla Ramazan gecelerinin daha bir güzelleştiğini ifade etti. Enderun usulü teravih namazlarının Osmanlı kültür hayatında yer aldığını ve rekatlar arasında ilahiler okunarak cemaatin dinlenmesine sebep olduğunu belirten Başkan Altepe, “Bu yıl ilk kez programa aldığımız teravih namazıyla, Ramazan’a ayrı bir renk katmış ve eski bir kültürümüzü yeniden canlandırmış oluyoruz. Destek veren herkese, Bursa Müftüsü Prof.Dr. Mehmet Emin Ay’a şükranlarımı iletiyorum. Tüm Bursalıları Merinos Parkı’na bekliyorum” dedi.

 

Load More Related Articles
Load More By admin
Load More In GÜNCEL
Comments are closed.

Benzer Haberler

Nilüfer Belediyesi GESK Ligi Lider Bitirdi

Nilüfer Belediyesi Görme Engelliler Spor Kulübü (GESK), Erkekler Goalball 1. Ligi’nde oyna…