Home GÜNCEL Gürsu’nun Eğitim Akademisi : Değirmen Millet Kırahathanesi

Gürsu’nun Eğitim Akademisi : Değirmen Millet Kırahathanesi

- Guncellenme Tarihi: 2 Haziran 2023 14:16
3 min read
Gürsu’nun Eğitim Akademisi : Değirmen Millet Kırahathanesi için yorumlar kapalı
0

Gürsu’nun Değirmen Millet Kırahathanesi eğitim, kültür ve akademik alandaki hizmetleri ve kursları ile ilçedeki her düzeyden öğrencinin ve ilçe halkının tüm ihtiyaçlarını karşılıyor.

DEĞİRMEN MİLLET KIRAHATHANESİ’NE YOĞUN İLGİ

Gürsu Değirmen Millet Kırahathanesi ilçede adeta bir halk üniversitesi gibi çalışıyor. Üç bin adet kitapla kütüphane hizmeti, sınırsız hizmet kullanımı, ücretsiz YKS kursları ve deneme sınavları , KPSS deneme sınavları, uzmanlardan gençlere ve gündeme özel seminerler düzenlenen Değirmen Millet Kırahathanesi, sabah 08:00- 22:00 arası haftanın yedi günü serbest çalışma ortamı sunuyor.

Millet Kırahathanesi’nde fiziki olarak ise kafeterya, bahçe, iki sınıf, bir kütüphane, ve özel grup çalışma salonları bulunuyor. Öğrencilere ücretsiz çay ve ikramlar sunuluyor. Ayrıca piknik, gezi ve kültürel faaliyetler yapılıyor.

Öğrenciler özellikle sınav döneminde Değirmen Millet Kırahathanesi’ne çok yoğun ilgi gösteriyor. Öğrencilerin dışında kırahathaneye gelen ilçe halkı diksiyon, Osmanlıca, okuma yazma gibi birçok kursa yazılıyor ve eğitim görüyor.

Gürsu Belediye Başkanı Mustafa Işık, “ Bu merkezimiz adeta bir halk üniversitesi gibi çalışıyor. Kurstan, eğitime, sanatsal etkinlikten deneme kurslarına aklınıza gelip gelebilecek birçok alanda ücretsiz olarak öğrenci ve hemşehrilerimize hizmet veriyoruz. Ücretsiz internet ve bilgisayar hizmeti ile vatandaşlarımız burada sınavlarına çalışıp, aynı zamanda kurslarına gelebiliyorlar. Tüm hemşehrilerimizi Değirmen Millet Kırahathanesi’nin bu güzel atmosferine bekliyorum” dedi.

Load More Related Articles
Load More By admin
Load More In GÜNCEL
Comments are closed.

Benzer Haberler

300 Çocuk ‘Biz Bu Yaz Kütüphanedeyiz’ Etkinliğinde Buluştu

Nilüfer Belediyesi’nin bu yıl 13’üncüsünü gerçekleştirdiği ‘Biz Bu Yaz Kütüphanedeyiz’ etk…