Home GÜNCEL Sıfır Atık Hareketi Gürsu’da Ses Getiriyor

Sıfır Atık Hareketi Gürsu’da Ses Getiriyor

- Guncellenme Tarihi: 4 Şubat 2023 12:54
5 min read
Sıfır Atık Hareketi Gürsu’da Ses Getiriyor için yorumlar kapalı
0

2017 yılında ülkemizde başlatılan ‘Sıfır Atık’ hareketine tam destek veren Gürsu Belediyesi yepyeni bir yarışma başlatıyor. Gürsu Belediyesi İklim Değişikliği ve Sıfır Atık Müdürlüğü’nün hamlesi ile Kültür Müdürlüğü ünyesindeki kültürel ve eğlence aktivitelerini ücretsiz bilet uygulaması kampanyası düzenleyerek ilçede ciddi bir algı yaratan Gürsu Belediyesi bu kez de ev hanımlarını projeye dahil ediyor.

GÜRSU’DA GERİ DÖNÜŞÜM EVLERDE BAŞLAYACAK

Gürsu Belediyesi, Sıfır Atık Hareketi kapsamında  israfın önlenmesi ve kaynakların daha verimli kullanılması, oluşan atığın miktarının azaltılması hedefine ciddi bir katkı sundu. Kültür Müdürlüğü’nün düzenlediği etkinlikleri ücretsiz  bilet uygulaması kapsamına dahil eden Gürsu Belediyesi İklim Değişikliği ve Sıfır Atık Müdürlüğü, her etkinliğe bir puan belirleyerek atık toplayan vatandaşlara ücretsiz bilet ulaştırdı. Hem ilçedeki vatandaşların kültürel etkinliklere ulaşmasını sağladı hem de atık toplanmasını sağladı. Tüm ilçeye yayılan ve ses getiren ücretsiz bilet uygulamasının ardından, İklim Değişikliği ve Sıfır Atık Müdürlüğü  ‘Geri Dönüşüm Evde Başlar’ yarışmasını hazırladı.

GÜRSU’NUN SIFIR ATIK HAREKETİNE EV HANIMLARI DA KATILACAK
Geri Dönüşüm Evde Başlar yarışması özellikle Gürsu’daki ev hanımlarının dikkatini çekmek amacıynı taşıyor. Ev hanımları ülke genelinde etkisini gösteren Sıfır Atık hareketine Gürsu Belediyesi’nin yeni yarışması kapsamında  dahil etmiş olunacak. 1 Şubat tarihinde başlayan yarışma 31 Mayıs’a kadar geçerli olacak. Mahallelerinden geçen  ambalaj atığı toplama  aracına en çok atığı teslim ederek 500 puan toplayan ev hanımları yarışma kapsamında ödüllendirilecek. Toplanan puanlar Gürsu Belediyesi İklim Değişikliği ve Sıfır Atık Müdürlüğü’nden teslim alınarak yarışmaya katılım gerçekleşecek.  Yarışma sonunda ev hanımlarına sürpriz hediyeler takdim edilecek.

Yarışmaya katılım için:
1 KG ATIK PLASTİK: 10 PUAN
1 KG ATIK METAL: 10 PUAN
1 KG KARIŞIK AMBALAJ: 5 PUAN
1 KG ATIK KAĞIT- KARTON: 5 PUAN
2 KG ATIK CAM:  5 PUAN
10 ADET ATIK PİL: 5 PUAN

Yarışmada hediye kazanacak olan ev hanımları 500 puan toplayıp ilk olarak getiren 40 kişiden oluşacak. Duyuru ve bilgilendirmeler sosyal medya hesapları üzerinden yapılacak.

Load More Related Articles
Load More By admin
Load More In GÜNCEL
Comments are closed.

Benzer Haberler

Minikler suyu bilinçli tüketmeyi öğrendiler

Nilüfer Belediyesi Çamlıca Kreşi ile Burak Berk Kreşi’ndeki çocuklar, 22 Mart Dünya Su Gün…