Home GÜNCEL Cumhurbaşkanı Erdoğan müjdeyi verdi: Karadeniz gazını martta hanelere veriyoruz

Cumhurbaşkanı Erdoğan müjdeyi verdi: Karadeniz gazını martta hanelere veriyoruz

- Guncellenme Tarihi: 27 Ocak 2023 16:45
2 min read
Cumhurbaşkanı Erdoğan müjdeyi verdi: Karadeniz gazını martta hanelere veriyoruz için yorumlar kapalı
0

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Karadeniz’de keşfedilen doğalgaz rezervinin kullanım çalışmalarının sürdüğünü söyleyerek “İnşallah milletimize taahhüt ettiğimiz şekilde mart ayı sonu itibarıyla Karadeniz gazını hanelere vermeye başlıyoruz” dedi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Bilecik’te Gübretaş Maden Yatırımları A.Ş Altın Madeni Açılışı ve İlk Altın Dökümü Töreni’ne katıldı. Burada yaptığı konuşmada Türkiye’nin enerji sektöründe son dönemde attığı tarihi adımlara değinen Erdoğan, Karadeniz’de yapılan tarihi doğalgaz keşfine de değindi.

MART AYI SONUNU İŞARET ETTİ

Karadeniz gazının kullanım tarihi için mart ayını işaret eden Erdoğan, “Filomuza kattığımız sondaj ve sismik araştırma gemilerimizle dünyanın en geniş filosunu kurduk. Milli imkanlarla yürüttüğümüz çalışmalar sayesinde Karadeniz’de 710 milyar metreküplük ülkemizin en büyük doğal gaz rezervi keşfini yaptık. Değeri 1 trilyon dolara ulaşan bu doğal gazı milli şebekemize bağlamak için 50’nin üzerinde gemi ve 10 binin üzerinde personel şu anda harıl harıl çalışıyor. İnşallah milletimize taahhüt ettiğimiz şekilde mart ayı sonu itibarıyla Karadeniz gazını hanelere vermeye başlıyoruz” dedi.

Kaynak: sondakika.com

Load More Related Articles
Load More By admin
Load More In GÜNCEL
Comments are closed.

Benzer Haberler

Minikler suyu bilinçli tüketmeyi öğrendiler

Nilüfer Belediyesi Çamlıca Kreşi ile Burak Berk Kreşi’ndeki çocuklar, 22 Mart Dünya Su Gün…