Home GÜNCEL Bursa’da Anadolu rüzgarı esecek

Bursa’da Anadolu rüzgarı esecek

5 min read
Bursa’da Anadolu rüzgarı esecek için yorumlar kapalı
0

Bursa İl Dernekleri Federasyonu (BİLDEF) tarafından bu yıl 5’incisi düzenlenecek ‘Bursa Anadolu Günleri’ başladı. 9 Ekim Pazar gününe kadar Anadolu’nun tüm renkleri Merinos Atatürk Kongre ve Kültür Merkezi’nde Bursalılarla buluşacak.

Bursa’daki 35 hemşeri derneğini tek çatı altında toplayan BİLDEF, kültürlerin buluştuğu dev bir organizasyona daha imza atıyor. Bugün başlayan 5. Bursa Anadolu Günleri etkinliği çerçevesinde şehirde adeta kültür, tarih ve birliktelik rüzgarı esecek. 9 Ekim Pazar gününe kadar kapılarını vatandaşlara açacak olan etkinlikte kurulan 132 stantta 32 il, yöresel değerlerini sergileyecek. Merinos AKKM Fuaye Alanı’nda gerçekleştirilecek olan etkinliğe gelen vatandaşlar,  Anadolu’nun tarihi ve kültürel zenginliğiyle yöresel bir yolculuğa çıkacak. Organizasyonda yer alan şehirler; el sanatlarını, yöresel lezzetlerini, müzik ve folklorik zenginliklerini sergileyecek.

Genel Başkan Alp: Ticari Amaç Gütmüyoruz

5. Bursa Anadolu Günleri’nin tanıtım toplantısında basın mensuplarıyla bir araya gelen BİLDEF Genel Başkanı Ramazan Alp, 5 gün sürecek dev organizasyon çerçevesinde Bursa’da yaklaşık 2 bin konuğu ağırlayacaklarını ifade etti. Genel Başkan Alp yaptığı açıklamanın devamında, “BİLDEF olarak ülkemizin farklı kültürlerini bir araya getiren en önemli oluşumlardan biriyiz. Bu yıl 5’incisini düzenlediğimiz organizasyonla; geçmiş yıllarda olduğu gibi yine Anadolu’nun tüm değerlerini, Bursa’ya getirmek ve tanıtmayı amaçlıyoruz. 5 gün boyunca Anadolu’muzun kültürel değerleri, tarihi zenginlikleri, el sanatları, yöresel lezzetleri fuaye alanında yer alacak. BİLDEF olarak kar amacı gözetmiyoruz. Organizasyonumuz sadece kültürel bir etkinlik olacak. Asla ve asla ticari olmayacak. Böyle organizasyonların hazırlık aşaması son derece yorucu oluyor. Ancak bizler dernek başkanları olarak böyle önemli bir buluşmaya vesile olduğumuz için çok mutluyuz. 5. Bursa Anadolu Günleri’ne 17 ilin belediyesi ve valiliği tarafından katılım olacak. 15 il ise yöresel değerleriyle organizasyonda yer alacak. Yani toplam 32 ilimiz 5 gün boyunca Bursalılarla buluşacak. Ayrıca bu sene Hakkari’nin onur konuğumuz olacağını belirtmek istiyorum. Yıllarca adı terör olaylarıyla anılan bu şehrimizin ilk defa Bursa’da bir etkinliğe katılacak olması son derece önemli. Hakkari’yi, Bursa’da vatandaşlarımıza daha yakından tanıtmak istedik. Bu vesileyle BİLDEF olarak asıl amacımızın tüm şehirlerimiz arasındaki kardeşliği pekiştirmek olduğunu ifade etmek isterim” diye konuştu.

BİLDEF başkan yardımcıları Ali Bozkurt ve Hüseyin Görgülü de basın toplantısında verdikleri bilgilerin ardından tüm vatandaşları kültürlerin bir arada olacağı dev etkinliğe davet etti. Toplantıda ayrıca resmi açılışın 7 Ekim 2022 tarihinde saat 16.00’da yapılacağı ifade edildi.

  • Anadolu’nun Tüm Renkleri Bursa’da buluşuyor

    Bursa İl Dernekleri Federasyonu (BİLDEF) tarafından bu yıl 5.’si düzenlenecek olan Bursa A…
Load More Related Articles
Load More By admin
Load More In GÜNCEL
Comments are closed.

Benzer Haberler

İntibak Yasası Çıkarsa Emekli Maaşı 1.200 TL Artacak

Memur ve emekli maaşlarına yapılacak zam için kasım ve aralık aylarının enflasyon rakamlar…