Home GÜNCEL Gürsu’nun Mahalleleri Konserler ve Sokak Oyunlarıyla Renkleniyor

Gürsu’nun Mahalleleri Konserler ve Sokak Oyunlarıyla Renkleniyor

2 min read
Gürsu’nun Mahalleleri Konserler ve Sokak Oyunlarıyla Renkleniyor için yorumlar kapalı
0

Gürsulular, mahallelerinde düzenlenen etkinliklerde, konserler ve sokak oyunlarıyla keyifli anlar yaşıyor.

Gürsu Belediyesi’nin “Mahallemde Şenlik Var” sloganıyla düzenlediği etkinlikler kapsamında gerçekleştirilen konserler, çocuklar ve yetişkinler için düzenlenen sokak oyunları, Gürsu’nun mahallelerinde festival havası estiriyor.

Bu hafta, Gürsu’nun İstiklal Mahallesi Şehit Yarbay İlker Çelikcan Parkı’nda düzenlenen etkinlik, mahalle sakinlerinin ve çocukların oynadığı oyunlarla renkli görüntülere sahne oldu.

Konserler, yarışmalar, Hacivat Karagöz gösterileri, sokak oyunları etkinlikleri, söyleşiler, sihirbaz gösterileri ve ikramlarla dolu dolu gerçekleştirilen etkinlikte mahalle sakinleri doyasıya eğlenirken çocuklar da Hacivat Karagöz gösterisiyle neşe dolu anlar yaşadı.

Gürsu Belediye Başkanı Mustafa Işık, “Her hafta bir mahallemizde düzenlediğimiz, hemşehrilerimizin ve çocuklarımızın günlerine renk katan etkinliklerimizle, onların alışılagelmiş hayat akışının biraz olsun dışına çıkmalarını, eğlenerek yenilenmelerini sağlamak istiyoruz. Çocuklarımızın ve hemşehrilerimizin katılımıyla oynanan eski sokak oyunlarımızı gelecek nesillere aktarıyor ve oyunların keyfini yaşamalarını sağlıyoruz “ dedi.

“Mahallemde Şenlik Var” programları, her hafta Gürsu’nun bir mahallesinde olmak üzere tüm mahallelerde gerçekleştirilmekte.

Load More Related Articles
Load More By admin
Load More In GÜNCEL
Comments are closed.

Benzer Haberler

BUTGEM’de Yeni Eğitim Dönemi Başlıyor

Bursa Ticaret ve Sanayi Odası  (BTSO) Eğitim Vakfı bünyesinde faaliyet gösteren BUTGEM’de,…