Home GÜNCEL Gemlik Gıda Organize Sanayi bölgesi için ilk adım

Gemlik Gıda Organize Sanayi bölgesi için ilk adım

- Guncellenme Tarihi: 23 Haziran 2022 15:41
5 min read
Gemlik Gıda Organize Sanayi bölgesi için ilk adım için yorumlar kapalı
0

Gemlik Gıda İhtisas Organize Sanayi Bölgesi Kurma ve Yaşatma Derneği için ilk imzalar Ticaret ve Sanayi odasında atıldı.

Gemlik Kaymakamı Hasan Göç ile birlikte bir araya gelen Gemlik Belediye Başkanı Uğur Sertaslan, Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Paşa Ağdemir, Ticaret Borsası Başkanı Özden Çakır ile odaların meclis başkanları ve genel sekreterleri ile yöneticilerinde katıldığı imza töreni Ticaret ve Sanayi Odası meclis salonunda yapıldı.

Toplantıda konuşan Gemlik Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Paşa Ağdemir, “Uzun yıllardır ilçemizde eksikliği hissedilen ve son dönemde de kurulması için girişimlerde bulunulan Gıda Organize sanayi bölgesi için ilk imzaları atmaktan onur duyuyoruz, bölgemize ve üreticimize hayırlı olmasını diliyoruz” dedi.

Gemlik Ticaret Borsası başkanı Özden Çakır’da, ” Borsa olarak yapılaması gereken ne varsa elimizden geleni yapıyoruz. Üreticimizin ürününün hak ettiği değere kavuşması ve bunun için gerekli tüm altyapının bir önce oluşturulması için herkes gibi bizlerde üzerimize düşen ne varsa yapacağız” dedi.

Gemlik Belediye başkanı  Uğur Sertaslan’da, “Her şeyden önce bu işlere kendini adamış bir kaymakamımız var. Bu konularda oldukça tecrübeli. Sağ olsun bizlere bu konuda mihmandarlık yaparak önümüzde yürüyor. Bu işe inanan güzel bir ekip var. Umuyorum ki en iyisi en güzel şekilde yapılacak ve Zeytinin Başkenti  Gemlik’imiz en kısa sürede Gıda Organize Sanayi Bölgesine kavuşacak” dedi.

Gemlik kaymakamı Hasan Göç’de yaptığı değerlendirmede, ‘Daha önce görev yaptığım Tarsus başta olmak üzere iki ilçede Organize sanayi bölgelerinin kurulması için çalışmalar yaptık. Arkadaşlarımız oldukça başarılı işlere imza attılar. Burada da bu iş için heyecanlı bir ekip görüyorum. İnşallah en kısa sürede gerekli olan çalışmalar yapılır ve temelini de en kısa süre de atarız” dedi.

Konuşmaların ardından hazırlanan Gemlik Gıda İhtisas Organize Sanayi Bölgesi Kurma ve Yaşatma Derneğinin tüzüğüne,  Belediye başkanı Uğur Sertaslan, GTSO Başkanı Paşa Ağdemir, Borsa başkanı Özden Çakır, GTSO Meclis başkanı Hasan Yıldırım, GTSO Başkan vekili Semih Aşkın, Borsa meclis başkanı Mustafa Doğan, Borsa yönetim kurulu üyesi , Salih Erdinç Ersan  ile Gemtar başkanı İlhan Demiröz imza attılar.

Load More Related Articles
Load More By admin
Load More In GÜNCEL
Comments are closed.

Benzer Haberler

BUSKİ’de zamanla yarış

Bursa Büyükşehir Belediyesi’nin ulaşıma nefes aldıracak yeni yol ve köprü imalatları kapsa…