Home EĞİTİM Karacabey’den öğrencilere açık kapı

Karacabey’den öğrencilere açık kapı

4 min read
Karacabey’den öğrencilere açık kapı için yorumlar kapalı
0
52

Karacabey’den öğrencilere ‘yanınızdayız’ çağrısı

 

  • Karacabey Belediyesi’nin öğrencilere koşulsuz desteği sürüyor. Ülkemizde, bazı öğrencilerin konaklama ihtiyacı olduğuna dair bilgiler gündeme yansıtılırken, Karacabey Belediye Başkanı Ali Özkan Karacabey’de aşevinin yanında bulunan barınma evinin öğrencilere tahsis edilebileceği çağrısında bulundu. Özkan ayrıca kentin yazlık tatil beldesi Yeniköy’de belediye tarafından hayata geçirilen ve yaz aylarında yüzlerce kişinin konforlu bir şekilde konaklayabildiği ‘Yeniköy Evleri’nin de bu süreçte öğrencilere açık olduğunu söyledi.

 

Karacabey, 24.09.2021 – Covid-19 ile mücadelede normalleşme sürecine geçilmesinin ardından, ülkemizde eylül ayı itibarıyla yüz yüze eğitime de geçildi. Bu süreçte, bazı öğrencilerin konaklama ihtiyacı olduğuna dair bilgiler gündeme yansıtılırken, Karacabey’den öğrencilere ‘yanınızdayız’ mesajı geldi.

 

Karacabey Belediye Başkanı Ali Özkan, ilçede aşevinin yanında bulunan barınma evinin öğrencilere tahsis edilebileceği çağrısında bulunurken, aynı zamanda kentin yazlık tatil beldesi Yeniköy’de belediye tarafından hayata geçirilen ve yaz aylarında yüzlerce kişinin konforlu bir şekilde konaklayabildiği ‘Yeniköy Evleri’nin de bu süreçte öğrencilere açık olduğunu söyledi.

 

Her türlü desteğe hazırız

 

Konuyla ilgili açıklamalarda bulunan Başkan Özkan, “Hükümetimizin aldığı karar doğrultusunda, eylül ayı içinde yüz yüze eğitime geçilmiştir. Devletimiz, modern ve donanımlı öğrenci yurtları ile gençlerimizin ihtiyacını karşılamak için her türlü hazırlığı yapmaktadır. Ancak bazı öğrencilerin konaklama ihtiyacı olduğuna dair bilgiler gündeme yansıtılmaktadır. Karacabey Belediyesi olarak, her zaman olduğu gibi öğrencilerimize her türlü desteğe hazırız. Barınma ihtiyacı yaşayan öğrencilerimiz varsa, ilçemizde aşevinin yanında barınma evimiz var, orada yataklarımız mevcut. Bunun yanında, Yeniköy’de de ‘Yeniköy Evleri’miz bulunuyor. Orasını da öğrencilerimiz için tahsis edebiliriz. Karacabey’de öğrencilerimiz için barınma problemi asla söz konusu olamaz. Bu konuda üzerimize düşen ne varsa yapmaya hazırız. Geleceğimizin teminatı olan gençlerimizin yanında olmaya devam edeceğiz”

 

Load More Related Articles
Load More By admin
Load More In EĞİTİM
Comments are closed.

Benzer Haberler

BALKANTÜRKSİAD İŞ GELİŞTİRMEYE DEVAM EDİYOR

BAŞKAN ERDEM BALKANTÜRKSİAD ÜYELERİYLE BULUŞTU Balkan Rumeli Sanayicileri ve İş İnsanları …