Home GÜNCEL DAGDER Geleneksel Bayramlaşma Ve Salı Danışığı Geniş Katılım İle Yapıldı

DAGDER Geleneksel Bayramlaşma Ve Salı Danışığı Geniş Katılım İle Yapıldı

2 min read
DAGDER Geleneksel Bayramlaşma Ve Salı Danışığı Geniş Katılım İle Yapıldı için yorumlar kapalı
0
89

Orhaneli-Keles-Büyükorhan-Harmancık ve Osmangazi’ye Bağlı Dağ Köyleri Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği (DağDer) in 27 Temmuz Salı günü düzenlediği geleneksel bayramlaşma ve danışık coşku içerisinde gerçekleşti.


DağDer (Orhaneli-Keles-Büyükorhan-Harmancık ve Osmangazi’ye Bağlı Dağ Köyleri Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği) Genel Başkanı Yaşar TÜRK konuşmasında DağDer’in etkinlik ve çalışmalarını paylaşarak DağDer’in Kamu Yararına Dernek olduğunu paylaştı.


Bayramlaşma ve danışık programına Ak Parti Bursa Milletvekili Hakan ÇAVUŞOĞLU, Osman MESTAN, Ahmet KILIÇ, Emine YAVUZ GÖZGENÇ, Cumhuriyet Halk Partisi Bursa Milletvekili Erkan AYDIN, Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur AKTAŞ, Ak Parti Bursa İl Başkanı Davut GÜRKAN, Yıldırım Belediye Başkanı Oktay YILMAZ, Orhaneli Belediye Başkanı Ali AYKURT, Büyükorhan Belediye Başkanı Ahmet KORKMAZ, Keles Belediye Başkanı Mehmet KESKİN, Dağ Yöresi İlçe Belediye Başkanları, Ak Parti, MHP ve İYİ Parti il ve ilçe siyasi parti temsilcileri, sivil toplum kuruluşları başkanları, köy dernekleri başkanları, DağDer Yönetim Kurulu üyeleri, ve DağDer gönüllüleri katıldı.


Programda protokol ve bayramlaşma konuşmalarından akabinde yöresel müzikler eşliğinde danışık programı yapıldı. Danışık programına yöre müzisyenlerinden Ömer ANİŞ, Şaban ÖZ ve Ahmet BAYHAN dağ yöresinin sevilen türküleriyle renk kattılar.

Load More Related Articles
Load More By admin
Load More In GÜNCEL
Comments are closed.

Benzer Haberler

Osmangazi’de ‘Üzüm’ Vakti

Osmangazi Belediyesi tarafından bu yıl 7’ncisi düzenlenen ‘Karabalçık Üzüm Festivali’ birb…