Anasayfa GÜNCEL Karapınar Gençlik Merkezi’nde Çalışmalar Devam Ediyor

Karapınar Gençlik Merkezi’nde Çalışmalar Devam Ediyor

5 min read
Karapınar Gençlik Merkezi’nde Çalışmalar Devam Ediyor için yorumlar kapalı
43

YILDIRIM BELEDİYESİ’NİN, GENÇLİK VE SPOR BAKANLIĞI ELİYLE İLÇEYE KAZANDIRACAĞI KARAPINAR GENÇLİK MERKEZİ’NDE ÇALIŞMALAR DEVAM EDİYOR. GENÇLERİN SOSYALLEŞMESİNE VE SPOR YAPMASINA İMK N SUNACAK MODERN TESİS YILDIRIM’A DEĞER KATACAK.

BAŞKAN OKTAY YILMAZ: “KARAPINAR GENÇLİK MERKEZİ İLE BİRLİKTE, GENÇLERİMİZİN YAŞAM KALİTESİ YÜKSELECEK, SOSYAL İMK NLARI ARTACAK VE EĞİTİM PROGRAMLARI SAYESİNDE GELECEĞE DAHA İYİ HAZIRLANMA İMK NINA KAVUŞACAKLAR…”

Koronavirüs salgınıyla mücadele kapsamında ilan edilen 17 günlük tam kapanma sürecinde; vatandaşların mağdur olmaması için sosyal destek, sağlık hizmetleri ve temizlik çalışmalarına ağırlık veren Yıldırım Belediyesi, ilçeye değer katacak vizyon projelere de devam ediyor. Yıldırım Belediyesi’nin, Gençlik ve Spor Bakanlığı ile birlikte ilçeye kazandıracağı Karapınar Gençlik Merkezi’nde çalışmalar aralıksız sürüyor. Değirmenönü ve Karapınar mahallelerinde yaşayan gençlere hitap edecek proje 5 bin 246 metrekarelik bir alanda hayata geçiriliyor. Bünyesinde çok amaçlı salon, bireysel salonlar, derslikler, kütüphane, spor salonu, soyunma odaları, abdesthane, mescit ve kafeterya bulunduracak olan modern tesis Yıldırımlı gençlerin sosyal ve kültürel gelişimine katkı sağlayacak.

BAŞKAN YILMAZ: ‘GENÇLERİN YAŞAM KALİTESİ ARTACAK’
Karapınar Gençlik Merkezi’nin ilçeye değer katacağını vurgulayan Yıldırım Belediye Başkanı Oktay Yılmaz, “Yıldırım’da, fiziki dönüşümle birlikte sosyal ve kültürel dönüşümü de sağlamayı amaçlıyoruz. İlçemize kütüphaneler, okuma salonları, kültür merkezleri, sosyal yaşam merkezleri kazandırarak; kültürel dönüşümün zeminini oluşturuyoruz. Gençlik ve Spor Bakanlığı ile birlikte Yıldırım’a kazandıracağımız Karapınar Gençlik Merkezi de bu doğrultuda hayata geçirilen projelerden biri. Değirmenönü-Karapınar bölgesinde çocuk ve genç nüfusu oldukça fazla. Tesisin açılışı ile birlikte buradaki çocuklarımızın ve gençlerimizin yaşam kalitesi yükselecek, sosyal imkânları artacak. Merkez bünyesinde hizmet verecek mesleki programlar, derslikler, eğitimler ile gençlerimiz geleceğe daha iyi şekilde hazırlanacaklar. Çalışmaların devam ettiği merkezde beton işleri büyük ölçüde tamamlandı. Çatı kapatma işleri de devam ediyor. Karapınar Gençlik Merkezimizin açılışı inşallah Aralık ayında gerçekleştirilecek” ifadelerini kullandı.

Yoruma Kapalı

Sizin İçin Seçilen

Dündar, Filistinli Öğrencilerle Omuz Omuza

Osmangazi Belediye Başkanı Mustafa Dündar, Uluslararası Murad Hüdavendigar Anadolu İmam Ha…