Anasayfa GÜNCEL Bursa Uludağ TTO’dan Ufuk Avrupa Proje Yazma Eğitimi

Bursa Uludağ TTO’dan Ufuk Avrupa Proje Yazma Eğitimi

4 min read
Bursa Uludağ TTO’dan Ufuk Avrupa Proje Yazma Eğitimi için yorumlar kapalı
102

Bursa Uludağ Üniversitesi Teknoloji Transfer Ofisi, akademisyenlere ve sanayicilere yönelik ‘Ufuk Avrupa Proje Yazma Eğitimi’ düzenledi. Rektörü Ahmet Saim Kılavuz, üniversite-sanayi işbirliğine katkılarından dolayı Bursa Uludağ TTO’ya teşekkür etti.


Bursa Uludağ Üniversitesi Teknoloji Transfer Ofisi (Bursa Uludağ TTO) ev sahipliğinde Bursa Uludağ Üniversitesi, Bursa Ticaret Sanayi Odası ve ULUTEK Teknopark’ın katkılarıyla iki gün süren ‘Ufuk Avrupa Proje Yazma Eğitimi’ düzenlendi. Eğitimin ilk aşamasında program hakkında genel bilgiler sunulurken ikinci aşamada ise proje yazımına yönelik detaylı bilgiler verildi.


‘ÜNİVERSİTELER, ŞEHRİN ORTAK AKLI’
Bursa Uludağ TTO Genel Müdür Yardımcısı Nihal Sağlam moderatörlüğünde online olarak yapılan eğitimde açılış konuşmasını Bursa Uludağ Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ahmet Saim Kılavuz gerçekleştirdi. Üniversitelerin bulundukları şehrin ortak aklı temsil ettiğini ifade eden Kılavuz, “Üniversitelerin varlıkları topluma katkı sağlıyor. Biz göreve geldiğimizden beri özellikle Bursa Uludağ Teknoloji Transfer Ofisi’mizi daha aktif hale getirerek başta sanayicimiz, Ar-Ge merkezlerimiz ve bilimsel araştırmaya meraklı insanlarımıza yardımcı olmak, yol göstermek gibi birtakım toplumsal katkılar da temin ediyoruz. Bu vesileyle Bursa ve Türkiye büyüyorsa, bizim buradaki en küçük katkımız bizim için mutluluk kaynağı olacaktır. Bu düşünceyle ve şevkle arkadaşlarımız çalışıyorlar. Kendilerine teşekkür ediyorum” dedi.

EN YÜKSEK HİBE DESTEĞİ
TÜBİTAK Ufuk Avrupa (Horizon Europe) programı hakkında genel bir bilgilendirme sunumu gerçekleştiren E-CO Danışmanlık firmasının kurucusu Yasemin Eda Erdal da programın 2021-2027 yılları arasında uygulanacak yaklaşık 95 milyar Euro’luk fonlamayla dünyadaki en büyük Ar-Ge ve İnovasyon programı olduğunu söyledi. İş Geliştirme Uzmanı Gizem Özgün Bürken ise Avrupa Projeleri ile ilgili deneyim kazanmak, UFUK Avrupa Proje’lerinin kaldıraç etkisinden faydalanmak için hangi yolların izlenmesi gerektiğini anlattı. Eğitim boyunca redaktör seçimin ve ön teklif hazırlamanın öneminden bahsedildi. Hibe Projeleri Yöneticisi Tolga Bülbüloğlu projenin çağrıya uygunluğu, motivasyonu yüksek, güçlü konsorsiyumlar kurabilmek, değerlendirme kriterlerinin doğru anlaşılması için detaylı bilgiler verdi. UFUK Avrupa Projeleri yazımının oldukça önemli üç maddesi olan; Mükemmelliyet (Excellence), Etki (Impact) ve Etkinlik (Implementation) kısımlarının nasıl doldurulması, neler yazılması gerektiği hakkında bilgilendirici bir eğitim verdi.

Yoruma Kapalı

Sizin İçin Seçilen

Bursa Valiliği’nden İl Hıfzıssıhha Kurul Kararı

Sağlık Bakanlığının 07.05.2021 tarih 739 sayılı yazısında Macaristan tarafından Kovid­19 b…